Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Globalnie cz.4

Autor Piotr Gibaszewski, 06.01.2012

Najbliższe dwa lata będą niezwykle trudne dla Unii Europejskiej. Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Litwa, Łotwa i Estonia - zobacz jakie nastroje szykują się w tych krajach. Co czeka ich przywódców, jak potoczą się losy waluty.

Europa

Najbliższe dwa lata będą niezwykle trudne dla Unii Europejskiej. Kwadratura Urana z Plutonem to zapowiedź, że przez co najmniej trzy lata UE zmagać się będzie z problemami krajów pieszczotliwie określanych skrótem PIGS (świnie) – Portugalia, Włochy, Grecja, Hiszpania. Wszakże pierwsza połowa roku może przynieść wrażenie, że sytuacja powoli się stabilizuje. W horoskopie traktatu z Maastricht, czyli horoskopie UE, od stycznia do maja Jowisz tworzy szereg pomyślnych, sprzyjających konfiguracji. Między innymi znajdzie się na Medium Coeli i Księżycu horoskopu UE.

Podobnie w horoskopie poprzedniczki Unii – w horoskopie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej – trygony Neptuna, Saturna, Jowisza i Urana sprawią, że pierwsza połowa roku daje pewną szansę na uspokojenie sytuacji wokół dramatycznych problemów Grecji, a w rezultacie całej Unii. Ale należy to traktować jako chwilową przerwę między kolejnymi uderzeniami huraganu. Jesienią i w 2013 roku czekają bowiem Unię nowe przykre doświadczenia. Progresywny Księżyc w opozycji do Plutona traktatu lizbońskiego, Saturn przechodzący przez Słońce i przez dół tegoż horoskopu (Imum Coeli) sygnujący poczucie bezpieczeństwa i stabilizację, przyniesie kolejną falę wstrząsów w Unii.
 
I choć raczej uda się obronić strefę euro przed upadkiem, gdyż w horoskopie wspólnej waluty stabilizujące wpływy trygonów Jowisza, Saturna i Urana obronią jej jedność, to jednak będzie to tak naprawdę cisza przed burzą. W 2013 roku bowiem Pluton na Słońcu EWG, a także waluty euro, oraz wędrówka dyrekcyjnego Neptuna przez IC horoskopu EWG w czarnych barwach rysują przyszłość obecnej Wspólnoty. Unia Europejska jednak nie upadnie, lecz na skutek silnych wstrząsów głęboko się zmodyfikuje i być może wróci do swoich korzeni symbolizowanych przez traktaty rzymskie.

Strefa euro jest nie do utrzymania i w kolejnych latach dojdzie do jej demontażu, oraz powrotu kolejnych krajów do walut narodowych. Euro będzie wszakże istnieć dalej, choć jego rola ograniczy się do wymiany między rządami UE i pozostanie jako waluta rezerwowa.

Niemiecka lokomotywa złapie w roku 2012 sporą zadyszkę. Neptun w kwadraturze do Słońca RFN, oraz Pluton w kwadraturze do Słońca zjednoczenia Niemiec mocno osłabią niemiecką gospodarkę. Płacenie rachunków za pogrążone kryzysem gospodarki Grecji, Hiszpanii i Włoch okaże się ponad siły Niemców. Wszakże od marca do sierpnia znów nastąpi poprawa, którą zapowiadają korzystne wpływy Jowisza w horoskopie zjednoczenia. Ten chwilowy oddech pozwoli kanclerz Angeli Merkel przeprowadzić szereg działań reformatorskich – zarówno w kraju, jak też na łonie samej Unii.

Niemcy też będą się musiały pożegnać z budowanym od lat pięćdziesiątych XX wieku państwem opiekuńczym. Dyrekcja Księżyca przez MC horoskopu zjednoczenia, oraz opozycja dyrekcyjnego Plutona do Księżyca RFN, to znak, że nasi sąsiedzi nie unikną społecznych wstrząsów, protestów, strajków i przykrego poczucia, że ich poziom życia się pogarsza. Ten bunt sprawi, że rząd Niemiec nie będzie mieć wyjścia i musi przygotować plan wyjścia ze strefy euro upadłych gospodarek unijnych. Samą panią kanclerz też osobiście czeka niełatwy rok. Do sierpnia znajduje się pod wpływem kwadratury Saturna do Słońca. Jednak wejście jej progresywnego Księżyca do Barana sprawia, że ta delikatna i wrażliwa kobieta (Słońce w Raku) dość twardo i konsekwentnie trzymać będzie ster władzy – zarówno w swojej partii, w rządzie, jak też w samej Unii.

Francja, którą ciężki kryzys do tej pory omijał, wkracza w jeden z najtrudniejszych momentów w skali ostatnich pięćdziesięciu, a może nawet i stu lat. W horoskopie chrztu Chlodwiga, czyli horoskopie państwa Franków, Saturn wykona opozycję do Księżyca. W horoskopie Rewolucji Francuskiej, czyli zburzenia Bastylii, Pluton wkracza na Imum Coeli, Uran na descendent, Pluton zaś na ascendent. W horoskopie zaś współczesnej Francji, czyli horoskopie V Republiki, Pluton wejdzie na górę horoskopu, Uran zrobi opozycję do Wenus, a w dyrekcji kwadraturę do MC. To piorunujący zestaw, a każdy z tych aspektów w pojedynkę mógłby uchodzić za bardzo mocny. Francja, która jest ideowym motorem Unii, której instytucje finansowe poważnie się zaangażowały w ratowanie Grecji, której banki mają ogromną ilość toksycznych obligacji, musi się liczyć z dotkliwymi, bolesnymi lekcjami.

Francję czeka w kolejnych latach ciężki kryzys, a być może nawet gospodarcze załamanie i polityczna zawierucha, która zrzuci ją z piedestału czołowej światowej potęgi. Ważne układy mają miejsce także w horoskopie prezydenta Nicolasa Sarkozy. Pierwsza połowa roku będzie jeszcze dla niego bardzo dobra. Jowisz na Słońcu, Księżycu i Merkurym w horoskopie pierwszej kadencji dają mu wysoką szansę na reelekcję w wiosennych wyborach prezydenckich. Prawdopodobnie kandydat socjalistów osiągnie słaby wynik. Jednak czekają go bardzo trudne chwile. Uran na Słońcu, kwadratura Saturna do Słońca, ostre progresje Wenus do Plutona, oraz Marsa do Saturna sprawiają, że nawet jeśli wygra wybory, czeka go dramatycznie ciężka kadencja.

------------------------------------------------------------------------------------------

Już 8 stycznia (niedziela) w godz. 20:00-21:00 darmowy VIDEOczat z autorem Piotrem Gibaszewskim. Zapraszamy do EzoPorady.pl 

A dziś w godz. 17-19 możliwość konsultacji osobistej z Wróżką VERI
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Dla młodych czarownic!!

Jak najłatwiej wkroczyć w tajniki młodzieńczej magii? Po pierwsze sięgnąć po książkę Nastoletnia czarownica Silver RavenWolf. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »