Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Globalnie cz.3

Autor Piotr Gibaszewski, 05.01.2012

Na niebie w roku 2012 będzie się działo wiele. To rok obfitujący w spektakularne konfiguracje i niezwykle ważne układy planetarne. Czekają nas cztery zaćmienia. Zobacz więcej.

Rok 2012 i astrologia

21 grudnia 2012 roku n.e. według kalendarza Majów to koniec 13 b'ak'tun, a zarazem koniec 5125-letniego cyklu w systemie tzw. Długiej Rachuby, stosowanej w kalendarzach cywilizacji Mezoameryki. Data ta jest przedstawiana jako wielki przełom i według niektórych ezoteryków ma przynieść serię kataklizmów, dramatyczne wydarzenia lub nawet koniec świata.

W historii ludzkości już wiele razy ogłaszano datę końca świata, więc i ta nie jest niczym nadzwyczajnym. Co wszakże ma w tej kwestii do powiedzenia astrologia? Otóż nic specjalnego – zwłaszcza dla zwolenników nadchodzącej katastrofy. W grudniu 2012 planety nie tworzą jakichś nadzwyczajnych konfiguracji, nie ustawiają się (jak to mylnie informują zwolennicy końca świata) w jeden linii. Astrologicznie grudzień to dość przeciętny miesiąc. Owszem – Pluton, Saturn i Jowisz utworzą figurę zwaną Palcem Bożym. To na pewno ważna konfiguracja, ale nie jest rzadka i zdarza się raz na rok – dwa lata. Nie ma zatem mowy o żadnym kataklizmie, końcu świata, katastrofach, spadających meteorytach, przestawieniu ziemskich biegunów, zatrzymaniu się biegu Ziemi i jej obróceniu.

Będzie to stosunkowo przeciętny i nieszczególnie ważny czas (III dekada grudnia) a gdy będziemy się szykować do sylwestrowej zabawy, nikt już nie będzie pamiętać o końcu świata z kalendarza Majów, więc możemy włożyć między bajki te mrożące krew w żyłach opowieści o nadciągającym Armageddonie.

Na niebie w roku 2012 będzie się działo wiele. To rok obfitujący w spektakularne konfiguracje i niezwykle ważne układy planetarne. Czekają nas cztery zaćmienia. 20 maja pierścieniowe zaćmienie Słońca w Bliźniętach, 04 czerwca częściowe zaćmienie Księżyca w Strzelcu, 13 listopada całkowite zaćmienie Słońca w Skorpionie i 28 listopada półcieniowe zaćmienie Księżyca w Bliźniętach. Niewątpliwie najsilniejsze i najważniejsze będzie całkowite zaćmienie Słońca z listopada.

Po kilku miesiącach retrogradacji w Wodnika, Neptun już na dłużej (14 lat) wkracza w znak swojego władztwa – w Ryby (o znaczeniu pobytu Neptuna w Rybach pisałem w swojej prognozie na rok 2011). W październiku z Wagi do Skorpiona przechodzi Saturn, gdzie przebywać będzie do połowy 2015 roku. Domeną Saturna jest kryzys, praca, reformy i porządek, więc jego tranzyt symbolizuje test prawdy, obnaża słabości i braki, oraz zmusza do ciężkiego wysiłku, trudu i dyscypliny. Jego wędrówka w Wadze (dyplomacja, polityka, taktyka i strategia) w latach 2010-2011 przyniosła kryzys politycznych sojuszy, planów i koncepcji (strefa euro), zwłaszcza jeśli są budowane na wątłych, fałszywych założeniach. Tak było w latach 1980-1981 (Saturn w Wadze), gdy władze PRL podpisując Porozumienia Sierpniowe miały już w pancernej szafie przygotowany plan stanu wojennego.

Wkraczając w Skorpiona (systemy bankowe, służby specjalne, wojsko, zorganizowana przestępczość) dokona bolesnych stress-testów już nie tylko europejskich instytucji finansowych. Gdy Saturn poprzednio przebywał w Skorpionie w latach 1983-1985 cały sowiecki system polityczny i ekonomiczny zmierzał ku zagładzie. Związek Radziecki ponosił coraz bardziej dotkliwe porażki w Afganistanie, a koszty wojny i niewydolność autarkicznej gospodarki wpychała sowietów na skraj przepaści. Stąd sprytny pomysł politbiura, by ogłosić pierestrojkę, wybrać kogoś bardziej strawnego dla świata i dogadać się z Zachodem. Tą osobą była postać Michaiła Gorbaczowa, który w 1985 roku został pierwszym sekretarzem KPZR.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Doświadczaj otwartej przestrzeni swojej natury

W tybetańskiej tradycji bon (i nie tylko) mówi się o doświadczeniu przestrzeni. Dlaczego ma być ono tak ważne? Dlaczego każdy człowiek powinien mieć i rozwijać to doświadczenie? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »