Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Globalnie cz.2

Autor Piotr Gibaszewski, 04.01.2012

Polityka, Nauka, Kultura, Religia oraz Natura i Klimat to tematy, które dziś są opisywane przez naszego astrologa Piotra Gibaszewskiego. Zobacz drugą część globalnego horoskopu na 2012r.

Polityka

Po pesymistycznym, ponurym, pełnym lęków, niepokojów, ale zarazem katastroficznym dla starych despocji i reżymów roku 2011, czeka nas widowiskowy i niezwykle dynamiczny w polityce rok 2012. Emocje rozpalać będą kluczowe dla światowej przyszłości wybory prezydenckie w USA (tu także do kongresu), Francji, Meksyku i Rosji, a także parlamentarne w Hiszpanii, Grecji, na Ukrainie i we Włoszech. Ten przeciąg wymiecie starą klasę polityczną na Zachodzie, obali stare autokratyczne reżymy, wstrząśnie wydawałoby się całkowicie stabilnymi strukturami i instytucjami.

Numerologiczna piątka rządząca w roku 2012 wyzwoli kolejną falę buntów, rewolt i powstań, ale też podkręca spiralę emocji i wzmacnia nacjonalizmy. Będziemy zatem świadkami upadków kolejnych reżymów lub ich modernizacji, tak jak to ma miejsce w Birmie. Sytuacja ekonomiczna, wraz z dyskretną aktywnością służb specjalnych i politycznymi grami, wyzwoli duże zmiany na Białorusi, na Kubie, Wenezueli, w Zimbabwe. Proces demokratyzacji postępować będzie w krajach muzułmańskich, ale nie w stylu zachodnim. Arabowie i narody Afryki postawią na nacjonalistyczną, populistyczną politykę. Chiny zaś „czując krew” w osłabionej kryzysem Europie, zaczną tworzyć nowe przyczółki stawiając na ekspansjonistyczną politykę.

Nauka, kultura, religia

Lata piątkowe są niezwykle korzystne dla twórców i artystów, jak również mediów i szeroko rozumianej wolnej kultury. Ujrzymy to zwłaszcza w uciśnionych dotychczas krajach arabskich, ale też w innych miejscach, gdzie cenzura skutecznie kontrolowała przepływ informacji. Zaowocuje to wybuchem wolności słowa w Chinach, co totalnie zaskoczy partyjnych aparatczyków przyzwyczajonych do pokory chińskiego społeczeństwa.

Kolejne cyfrowe, fejsbukowe rewolucje, swobodny przepływ idei i wypowiedzi będzie już nie do zatrzymania przez żaden reżym. W roku 2012 należy się spodziewać pochodu liberalizacji w tych krajach, w których obyczajowy kaganiec był mocno restrykcyjny, a więc w krajach islamskich. Temat seksualnej rewolucji, wyzwolenia kobiet i praw mniejszości będzie silny, jak nigdy dotychczas.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Cierpienie formą porozumiewania

Jeśli uświadomimy sobie że ból, cierpienie, czy trudne doświadczenia są formą podświadomej komunikacji odbywającą się poza naszą świadomością , ale i poza świadomością tych, którym usiłujemy coś przekazać, możemy odkryć mechanizm problemu, z którym się borykamy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »