Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Horoskop Globalny 2012

Autor Piotr Gibaszewski, 03.01.2012

 

Gospodarka, ekonomia, finanse

Zatrważające sygnały dobiegające ze strefy euro, dramatyczne sceny protestów „oburzonych”, lecące w dół raitingi zagrożonych kryzysem krajów, banków i korporacji, oraz faktyczne bankructwo Grecji obudziły demony lęku przed kolejną, jeszcze głębszą – niż poprzednie – falą światowego kryzysu gospodarczego. Jednak rzeczywistość odbiegać będzie od czarno-białych schematów. O ile niektóre kraje zmagać się będą z ciężkimi konsekwencjami spowolnienia i zadłużeniem, to inne mieć się będą znakomicie. Ta polaryzacja i skrajności będą znakiem rozpoznawczym roku 2012 w gospodarce.

To będzie czas niezwykłych i widowiskowych spekulacji, wojen walutowych, ostrej, bezwzględnej rywalizacji, nowych sojuszy ekonomicznych i klęsk starych. Kraje Zachodu będą w wyraźnej defensywie w porównaniu do ekspansjonistycznej i wojowniczej polityki Chin. Jednak w ten ekonomiczny „wyścig zbrojeń” zaangażują się mocno także Rosja, Indie, kraje arabskie i dalekowschodnie tygrysy (Korea Południowa, Tajwan, Indonezja).

Instrumentalne traktowanie stóp procentowych, ceł, ekonomiczny dumping, agresywna polityka fuzji, przejęć, budowania monopolistycznych struktur i kolejna faza gier związanych z wysokością notowań kontraktów terminowych na gaz, ropę, metale i żywność znów rozchwieje stabilnością wielu państw – już nie tylko na polu finansów, ale i w twardej polityce. Nie można zatem mówić o globalnym kryzysie ekonomicznym w roku 2012.

Zamiast więc wielkiej, totalnej wojny, która miałaby zmieść stary porządek ekonomiczny, będziemy świadkami licznych, krwawych bitew, w których ofiar będzie wiele, a wygra darwinowski duch selekcji naturalnej. Początek roku przyniesie sporo lęków, a w drugiej połowie miesiąca spore spadki na światowych rynkach.

W lutym powróci pewien optymizm i lekka poprawa nastrojów inwestycyjnych. W marcu i w kwietniu czekają nas niezwykle ważne decyzje, które staną się podwalinami pod nową rzeczywistość ekonomiczną, co przynieść może powrót hossy na światowych rynkach, wzrost kursów dolara i ropy naftowej, przy spadku notowań złota i surowców. W czerwcu paliwo nadziei się wyczerpie, co przyniesie kolejną falę wyprzedaży. Bessa na giełdach, spadek kursu euro, nowa fala spekulacji na surowcach, oraz pesymizm inwestycyjny potrwa aż do września. W październiku giełdy i rynki znów złapią oddech, co przyniesie uspokojenie nastrojów i wzrost notowań. Jednak w listopadzie znów giełdy polecą na łeb, na szyję. Dopiero w grudniu zacznie się nowa fala hossy. Realnie kryzys jednak zakończy się dopiero w roku 2015.

Już jutro dalsza część prognozy, a w niej Polityka, Nauka, Kultura, Religia, oraz Natura i Klimat

Zobacz też:

Magia wymiany

A już 8 stycznia w godz. 20-21 zapraszamy na darmowy VIDEOczat z Piotrem Gibaszewskim. Potem możliwość osobistych konsultacji.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak wykorzystać energię kwiatów?

Dzięki tej publikacji dowiesz się zarówno, dlaczego kwiaty są naszymi nieodłącznymi towarzyszami, jak również nauczysz się w pełni wykorzystywać zaklęty w nich potencjał. Okażą się one nieocenionym wsparciem i źródłem uzdrowienia ? zarówno dla Twojego ciała, jak i całego życia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »