Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Horoskop Globalny 2012

Autor Piotr Gibaszewski, 03.01.2012

Z 2012 rokiem wchodzimy w wibrację liczby pięć. Astrologicznie piątka związana jest ze znakiem Lwa. Symbolizuje zabawę, przyjemność, rozrywkę, seksualność, przygodę, zmiany, konflikty, twórczość, płodność, dynamikę, samorealizację, wolność i spontaniczność. Czy taki będzie ten rok?

Rok 2012 i numerologia

Zatrwożeni wizją nachodzącego dramatycznego przełomu, straszeni obrazami nadciągających kataklizmów i katastrof, a nawet końca świata, które to wydarzenia mają mieć miejsce w grudniu 2012 roku, wkraczamy w jeden z najbardziej widowiskowych i medialnych momentów ostatnich lat. Rok 2012 redukuje się do liczby pięć i pod znakiem piątki będzie się rozgrywała dramaturgia czekających nas wydarzeń.

Piątka to symbol człowieka (rozstawione cztery kończyny i głowa), jaki znamy ze słynnego rysunku Leonarda da Vinci, to pięć zmysłów, pięć chińskich żywiołów. Arystoteles uważał piąty żywioł za quinta essentia najdoskonalszy składnik budowy kosmosu, eteryczny fluid przeciwstawiany czterem żywiołom natury. Jest pięć rodzajów krzyża w Kościele Katolickim, pięć mądrych panien i pięć nieroztropnych z Ewangelii Mateusza (Mat. 25.1-13), pięć filarów islamu, pięć podstawowych zasad społecznych konfucjanizmu, pięciu Wielkich Królów w buddyzmie, pięć ksiąg Pentateuchu, czyli starotestamentowej Tory, w hinduizmie zaś piątka to liczba zasady życia.
 
W ezoteryce i alchemii piątka symbolizuje hieros gamos (z gr. święte małżeństwo) – zaślubiny Nieba (3) i wielkiej Matki Ziemi (2). 2 +3 =5. Pitagoras przyporządkował piątce pięcioramienną gwiazdę – symbol boskiej idei, która porusza świat. W numerologii kabalistycznej piątka niesie ze sobą energię, moc, żywioł ognia, światło, siłę, blask, temperament, wybuchowość, dramaturgię, spontaniczność i ekspresję. To liczba twórców, aktorów, artystów, sportowców, wojowników, dziennikarzy, ale też prostytutek i alfonsów.

Wszakże w historii lata piątkowe bywały bardzo różne – w zależności od tworzących je liczb. Spektakularne i dramaturgiczne wydarzenia sygnowane piątką przyniosła w 2003 roku katastrofa wahadłowca kosmicznego Columbia, który spłonął w trakcie powrotu na ziemię. To właśnie w tym roku prezydent Francji Jacques Chirac skierował pod naszym adresem słynne słowa związane z naszym poparciem amerykańskiej interwencji w Iraku: „straciliście okazję, by siedzieć cicho”. W tymże roku prezydent George Bush ogłosił upadek reżymu Saddama Husseina i wyzwolenie Iraku. W Polsce 2003 przyniósł podpisanie traktatu ateńskiego otwierającego nam drogę do Unii Europejskiej. Poprzedni rok sygnowany piątką – 1994 – miał w Polsce swoją tragiczną odsłonę w postaci pożaru, który miał miejsce w trakcie koncertu Golden Life w hali stoczni w Gdańsku. Zginęło siedem osób, a kilkaset zostało poparzonych. Na świecie zaś rok ten przyniósł początek pierwszej wojny czeczeńskiej i hekatombę narodu czeczeńskiego trwającą w kolejnych wojnach na terytorium Kaukazu.

Rok 2012 jest piątką utworzoną przez dwie pasywne, kobiece dwójki i aktywną, ognistą jedynkę. Takąż zatem walkę „ognia z wodą” będziemy obserwować w całym niemal roku, gdzie z jednej strony lęki związane z ekonomiczną przyszłością świata zmagać się będą z widowiskowymi, spektakularnymi i medialnymi wydarzeniami symbolizowanymi przez waleczną i aktywną jedynkę.

---------------------------------------------------------------------------------------

Już 8 stycznia (niedziela) w godz. 20:00-21:00 darmowy VIDEOczat z autorem Piotrem Gibaszewskim. Zapraszamy do EzoPorady.pl
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Magia koloru dla początkujących! Konkurs!

Odkryj fascynujący świat barw i magię, która się za nimi kryje, bo kolory, jakimi się otaczasz, mają ogromny wpływ na samopoczucie, odczuwane emocje, poziom energii, kreatywność, a nawet apetyt bądź jego brak. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »