Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Filozofia i religia

Iluzja śmierci

Autor fraktal, 01.11.2014

Co w takim razie zostaje?

Co jest naszą niezmienną a więc prawdziwą naturą? Jak już stwierdziłem odpowiedź na to pytanie każdy powinien znaleźć sam, ponieważ nie jest to odpowiedź którą można zamknąć  w mentalnym obrazie. By kontynuować nazwę to odczucie „obecnością”, „istnieniem”, „świadomością”. Nie przywiązuj się jednak zbytnio do nazw i etykiet. Słowa są puste w chwili gdy mają opisać pierwotne doświadczanie. Są tylko drogowskazami które mają doprowadzić cię do przeżycia owego stanu.

Dobrze Jesteś więc świadomością... ale przecież to nie sprawia że śmierć znika. Wróćmy więc do pierwszego pytania „czym jest śmierć?” Jeżeli jest stratą to nie mamy czego stracić bo nie jesteśmy ani ciałem, ani myślami, ani swoimi uwarunkowaniami. Czym jest pierwotne założenie śmierci? …  Jest nie bytem. Całkowitym brakiem doświadczenia, końcem czasu.

W tym momencie dzieje się coś magicznego. Jeżeli jesteśmy czystym doświadczeniem, a śmierć jest jego końcem to jak możemy jej doświadczyć? Przecież jesteś doświadczeniem. Istnieje tylko to co pojawia się w doświadczeniu, to co zjawia się w świadomości, co nie jest mną ale czego mogę doświadczyć. Powstaje więc mentalny paradoks jak mogę doświadczyć czegoś co jest brakiem doświadczenia?

Odpowiedź jest prosta, oczywiście NIE MOGĘ. Nie doświadczysz śmierci, ponieważ jeżeli czegoś doświadczysz po śmierci zaprzecza to temu że nie żyjesz. Świadome zrozumienie tego czym jest nasza natura, czym jest śmierć i czym jest życie okazuje się jednym i tym samym zagadnieniem. 

Jeżeli dalej wymyka ci się to zrozumienie pomyśl o czasie. Czym jest czas? Czy możemy wrócić do przeszłości? Oczywiście możemy użyć wspomnień ale wspomnienie zawsze przeżywamy w chwili obecnej. Czy możesz przenieść się do przyszłości? Oczywiście codziennie przenosimy się do przyszłości. Każda sekunda to podróż w jedną stronę jednak w każdym momencie możesz stwierdzić że jesteś „teraz”. Wszystko czego doświadczamy znajduje się w jednym punkcie czasoprzestrzeni „tu i teraz” .

To kolejna furtka i sedno medytacji by spojrzeć na to kim jesteś. Wspomnienia nie są nami ponieważ w chwili obecnej nie musimy ich przywoływać a wciąż jesteśmy. Przyszłość również nie istnieje ponieważ zawsze wita nas teraźniejszością.

Korzystając z „furtki czasu” jeszcze raz zastanów się nad swoja naturą i iluzją doświadczenia śmierci. Co widzisz?  Ja widzę że będąc „tu i teraz” mogę co najwyżej stworzyć sobie mentalny obraz przyszłości w którym powołuję do życia abstrakcyjną ideę zwaną śmiercią. Nie mogę jej jednak nigdy doświadczyć ponieważ moją naturą jest obecność w czasie teraźniejszym.

Rozmyślając o śmierci rozbijamy mur iluzji… iluzji śmierci, naszej prawdziwej natury, tego czym wydaje nam się nasze obecne życie pełne lęków o sprawy nieważne. Wszystko to dzięki, w naszym mniemaniu, nieuniknionego „zła” które okazuje się kluczem do poznania życia. Zaczynamy być mocniej „tu i teraz”. Mentalna gra w tworzenie przyszłości oraz ciągły nawyk powracania do przeszłości znika w olśniewającym pięknie chwili obecnej.

Jeżeli dalej nie czujesz czym jest twoja natura i że śmierć jest tylko iluzją, spróbuj nad tym pomedytować. Może w trakcie uspokajania umysłu, gdy zgiełk codziennych myśli na chwilę ustanie, nie tylko zrozumiesz ale i poczujesz że tak naprawdę jedyne co istnieje i co możesz medytować to życie   …Twoja wieczna natura.

www.hypnotools.pl

 Zobacz też:

Skąd regreser wie?
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Twoje ciało mówi - konkurs!

Zapraszamy do udziału w konkursie. Do wygrania - nowość wydawnictwa Illuminatio - Sekretny język twojego ciała Inny Segal. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »