Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Psychologia seksualności

Autor Joanna /Niki, 05.11.2011

Australijska seksuolog Sandra Pertot opisała 10 typów kobiecej seksualności. Zapewne wiele z nas nie wiedziało, że może być ich tak wiele rodzajów. Sprawdź, którym jesteś.

Można powiedzieć że kobieca seksualność opiera się  bardziej niż męska na narcyzmie. W przypadku kobiet brak ochoty na seks niekoniecznie oznacza kłopoty z temperamentem.

Kobiety są subtelne i wyrafinowane bardziej od umięśnionego ciała mężczyzny pragną jego duszy. Uwielbiamy ten zachwyt w męskich oczach gdy ściąga z nas „seksowną” bieliznę. Płeć żeńska bardziej od lustra woli przeglądać się w oczach mężczyzny, to właśnie pobudza naszą namiętność.

W sypialni lubimy zmieniać się w boginię zmysłów i czuć jak rozkosz przepełnia nasze ciała. Do seksu popycha nas świadomość że mężczyzna chce tylko nas i nikogo więcej, to właśnie napaja nas dumą i rozkoszą.

Niektórzy twierdzą, że kobiece libido znacznie silniej niż męskie związane jest z przywiązaniem do partnera i miłością. A jednak na nasze libido ma duży wpływ świadomość, że mężczyzna pragnie tylko naszego ciała, a na widok naszej nagości… Nie pragnie niczego innego w danej chwili. Gdy następstwem gry wstępnej jest utrata bielizny chcemy czuć się w pełni docenione i to nie tylko przez jego wzrok.

Dbamy o nienaganny wygląd, pielęgnujemy skórę, chodzimy na zakupy do sklepów z seksowna bielizną i to wszystko aby zadowolić mężczyznę… Ale czy na pewno takie są nasze powódki? Większość kobiet osiąga satysfakcję seksualną dopiero wtedy, gdy czuje że ich ciało jest obiektem męskiego pożądania.

Kobiece libido tak samo jak one same ma swoje humory i nastroje, jest ono bardzo delikatne. Nasz temperament jest zmienny i wystarczy mu się przyjrzeć, by zaakceptować własny sposób na osiągnięcie przyjemności i zastanowić się co zrobić, by rozkwitnąć seksualnie.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Naturalne olejki czyli aromaterapia w praktyce

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. Naturalne olejki, czyli aromaterapia w praktyce, które odbędą się 14 stycznia o godz. 18 w Krakowie (ul. Dajwór 20, Kazimierz). W programie: sporo wiedzy na temat olejków eterycznych, tworzenie własnej oryginalnej kompozycji zapachowej oraz mnóstwo zabawy z zapachem. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »