Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Zabawa wczoraj i dziś

Autor KinderPlanet, 27.10.2011

Współczesne dzieciństwo różni się od tego, którego doświadczali nasi dziadkowie czy nawet rodzice. Dzisiaj maluchy mają więcej możliwości, ale także czasu na zabawę. Ogromny wybór zabawek na sklepowych półkach nas przyprawia o zawrót głowy, a dla kilkulatków jest normalnością.

Jeszcze nie tak dawno gwarantem dobrej zabawy były rower, piłka czy szmaciana lalka. Dziś funkcjonuje pojęcie markowych zabawek – trudno byłoby znaleźć przedszkolaka, który nie wie czym jest Hello Kitty, Bakugan czy Bionicle. Zanim maluch nauczy się obsługi komputera jest już wiernym fanem telewizji. W obliczu tak dużej ilości bodźców i nowych informacji dzieciom coraz trudniej jest też skupić uwagę, wiele kilkulatków ma problemy z koncentracją. Trudno z tym walczyć, świat się zmienia i nie można tego zatrzymać, ale na pewno warto trzymać rękę na pulsie.

Otwieramy się na nowe

Jeśli nie możemy wyeliminować jakiegoś zachowania, spróbujmy chociaż nad nim popracować. - Maluch, który sprawność kojarzy z pokonaniem kolejnego levelu w grze komputerowej niechętnie wybierze się na plac zabaw, ale jeśli zaproponujemy mu strzelanie z pneumatycznych armatek w kolorowym małpim gaju… kto wie. – mówi Monika Ćwiek, pedagog współpracująca z ogólnopolską siecią placów zabaw Kinderplaneta. – Zabawa w basenie pełnym kolorowych kulek, wspinaczka czy pokonanie tunelu z przeszkodami to spora dawka ruchu, a jednocześnie niezła frajda – dodaje. Chodzi o to, aby nie przekonywać dziecka na siłę, że podchody to naprawdę rewelacyjna sprawa, a najlepsze przygody przeżywa się w harcerstwie. Warto znaleźć taką drogę, która będzie odpowiadała zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Szukamy równowagi

Kolejnym złotą zasadą jest „co za dużo, to nie zdrowo”. Można dojść do kompromisu zarówno w kwestii formy zabawy, jak i poświęcanego na nią czasu. Gra na komputerze nie jest zła, jeśli dziecko nie spędza na niej całego popołudnia, a telewizja może uczyć, jeśli wybierzemy odpowiednie programy. Warto porozmawiać z dzieckiem na ten temat i wspólnie ustalić pewne reguły. Samo powtarzanie „ciągle siedzisz przed komputerem” nic nie da. Najważniejsze, żeby  maluch zrozumiał zasadność wprowadzonych ograniczeń, wtedy łatwiej będzie mu ich przestrzegać.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Musi się w Tobie palić to: co chcesz rozpalać w innych ? wywiad z Adą Stolarczyk!

Ada Stolarczyk ? twórczyni i osoba numer jeden portalu Ezoter. Z zawodu dziennikarka, właścicielka firmy Wysokie Wibracje, nauczycielka i inicjatorka plenerowych warsztatów Vedic Art, stażystka Psychoterapii Gestalt, terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej. Obecnie prowadzi sesje indywidualne z ramienia Stowarzyszenia Nowej Psychologii, sesje terapii czaszkowo-krzyżowej i pracy z ciałem oraz realizuje szereg warsztatów m.n. Wyrażając siebie, Gra Satori, Taniec sensualny, Mapa marzeń. Jest autorką relaksacyjnej płyty z wizualizacjami Twoje ciało zna odpowiedź ? tu link. Dodatkowo organizuje rozwojowe wyprawy na Bali pt. Wracam do raju oraz trekkingi po polskich górach. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »