Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Kryzys - przegadać czy przemilczeć

Autor wieszjak, 24.10.2011

Kryzys - przegadać czy przemilczeć
Tagi: kłótnie, rozstanie, lęki, problemy
Czy kryzys w związku powinien być przegadany czy może przemilczany? Jak zachować się w obliczu kryzysu w związku? Co robić - rozmawiać, czy milczeć i czekać, aż samo przejdzie?


 

Kryzys w związku można rozwiązać na wiele sposobów!
Kryzys w związku

Konflikty w związku można rozwiązywać na bardzo różne sposoby. W dużej mierze zależy od osobistych preferencji osoby – od jej charakteru, osobowości, temperamentu, stylu zachowania. Jedna osoba w sytuacji trudnej szuka kontaktu z innymi, ma potrzebę wyrzucenia z siebie negatywnych emocji lub próbuje od tych problemów uciec szukając zabawy i kontaktów towarzyskich. Z kolei inni charakteryzują się tendencja do zamknięcia, przeżywania emocji w samotności, tłumienia jakichkolwiek wyrazów tego stresu. Najtrudniejszą w związku rzeczą jest, kiedy stosunek do konfliktów obojga osób jest diametralnie różny.

Częstym scenariuszem jest, że kobieta ma potrzebę porozmawiania, wyrażenia swoich emocji, natomiast mężczyzna woli przeżyć te nieprzyjemne chwile w samotności, czy co najwyżej przy wykonywaniu czynności, które mogą go uspokoić np.: uprawianie sportu, majsterkowanie, wyjście z kolegami do pubu.

W takiej sytuacji dość wyraźnie widać brak porozumienia na tej płaszczyźnie. Wówczas często zamiast dojść do konstruktywnych rozwiązań, konflikt jedynie pogłębia się o kolejne elementy.

Jak zażegnać kryzys?

Podstawą zażegnania kryzysu w związku jest konstruktywna komunikacja. Małżonkowie powinni znać swoje potrzeby, aby móc im sprostać. Muszą jasno określać zasady panujące w związku, aby wiadomym był punkt odniesienia, pewne normy i wartości, którymi partnerzy się kierują.

W sytuacji konfliktu, chociaż ciężko o spokojną rozmowę z powodu silnych emocji, dobrze wyrazić swoje potrzeby, obawy czy lęki. Wciąż bardzo boimy się rozmawiać o uczuciach, własnych spostrzeżeniach, choć tak naprawdę jest to jedyne wyjście z konfliktu.

Zobacz też : Kiedy pojawia się pierwszy kryzys

Tłumienie w sobie negatywnych odczuć może doprowadzić do tragicznych skutków. Choć na pozór wszystko będzie w porządku, to jednak wewnętrznie osoba będzie przez cały czas pielęgnowała ten konflikt. Przy najmniejszej okazji może wówczas wybuchnąć z dwa razy większa siłą.

Przy jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących rozmów na temat kryzysu nadrzędnym celem powinno być jego zażegnanie. Bez konstruktywnej rozmowy nie ma możliwości osiągnięcia wspólnych celów na trwałe.
http://ona-i-on.wieszjak.pl/kryzys-w-zwiazku/226448,Kryzys---przegadac-czy-przemilczec.html

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ekologiczna gra planszowa - Nowa Cywilizacja

Nowa Cywilizacja jest jedyną grą ekonomiczną na polskim rynku, która uczy harmonijnego współdziałania człowieka i natury, inspiruje ideą wykreowania przestrzeni miłości, stworzenia szczęśliwej rodziny oraz używania tylko takiej wiedzy i technologii, które nie zaszkodzą środowisku. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »