Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Seksualny Qigong - Praktyka mocy

Autor Rosmarie Weibel, 28.09.2011

Poznaj terapeutyczne oddziaływanie seksualnego Qigong, znaczenie pielęgnacji własnego ciała, działanie Tao-jogi. Przeczytaj o tym, że to właśnie energia seksualna jest największą siłą człowieka. Już niedługo możliwość spotkania i udziału w warsztatach z Rosmarie Weibel. Sprawdź terminy.
 
Oddziaływanie terapeutyczne seksualnego Qigong

W Chinach już od tysięcy lat wiedziano, że energia seksualna jest głównym źródłem zdrowia fizycznego i psychicznego, witalności i radości życia. Taoizm był pierwszą filozofią, która szła w parze z ludzką seksualnością i uczyła ludzi, jak wykorzystywać energię seksualną do wewnętrznych przemian.

Pielęgnacja

Siłę seksualną można pielęgnować, to znaczy - aktywować, pomnażać, ulepszać i przemieniać dzięki specyficznym praktykom energetycznym w siły zdrowotne i duchową energię. Tao seksualnej, leczniczej miłości uczy nas także, jak odnaleźć seksualne spełnienie bez wyczerpywania naszej siły. Wyjaśnia, jak powinno się wzmacniać i regenerować organy płciowe i jak używać energii seksualnej w ramach skutecznego zapobiegania chorobom, czy rozwoju inteligencji i intuicji. Mimo wielu zdrowotnych zalet, jakie niosą ze sobą takie praktyki, chodzi tu przede wszystkim o trening duchowy. Te jeszcze niedawno ściśle tajne praktyki były początkowo zastrzeżone jedynie dla małego kręgu wtajemniczonych kobiet, jak chociażby dla żeńskiej elity dworu cesarskiego.

Tao-Joga

To, że chińska Tantra-Joga (seksualny Qigong) odnalazła swoją drogę na zachód, zawdzięczamy przede wszystkim Mantak Chia, żyjącemu w północnej Tajlandii taoistycznemu mistrzowi. Autorka tego sprawozdania kształciła się przez ponad 10 lat u Mantak Chia jako nauczycielka Tao-Jogi.
Uniwersalna Tao-Joga oznacza system nauki i ćwiczeń Mantak Chia, zawierający pochodzące z Chin bioenergetyczne praktyki samoleczenia, leczenia i wspomagania świadomości. Praktykowanie seksualnego Qigong jest podstawą Tao Jogi. Każde poszczególne ćwiczenie jest w końcu nastawione na otwarcie serca, którego siłę powszechnej miłości wykorzystuje jako główną energię. Tao Joga jest także przede wszystkim szkołą serca i prowadzi do stopniowego urzeczywistniania naszego prawdziwego „ja“.

Energia seksualna - największa siła człowieka

Seksualna energia (Jing-Qi) jest największą siłą człowieka, ponieważ można ją więcej niż potroić. Jest podstawową energią całego życia; jest tym, co rozumiemy jako witalność. Jako rdzeń życia energia seksualna wzmacnia wszystkie inne rodzaje energii, z którymi się styka (np. energię witalną, emocjonalną, duchową) Regeneruje, stymuluje i ożywia cały organizm. Energia seksualna pobudza także libido i chęć życia.Seksualność i duchowość to zamknięty obieg

Wszystkie praktyki bioenergetyczne mają na celu kontrolowane ukierunkowywanie, mnożenie i udoskonalanie siły życiowej „Qi“. Jing przedstawia „surową formę“, podczas gdy Qi subtelną formę i Shen kosmiczną formę pierwotnej siły życiowej. Jing, Qi i Shen oznaczają w taoizmie “trzy skarby”. W seksualnym Qigong Jing jest najpierw przekształcane w Qi, potem w Shen, to znaczy przeobrażane z formy pierwotnej w kosmiczną. Przy tym doprawdy alchemicznym procesie są świadomie jednoczone dwa bieguny ogień (miłość, duch, męska zasada boskości) i woda (energia seksualna, materia, żeńska zasada boskości). Ten energetyczny akt odpowiada połączeniu Ziemi i Nieba albo Yin i Yang, obu fundamentalnych biegunów pierwotnej siły Qi.

Świadome zjednoczenie obu stron pierwotnej siły - żeńskiej i męskiej - prowadzi do godnego uwagi poszerzenia świadomości, które ujawnia się nam jako uczucie szczęścia i doświadczenie głębokiego, wewnętrznego spokoju.

Seksualność i duchowość były w dawnych Chinach, ale także w Indiach, Persji, Egipcie, Syrii itd. równorzędne. Obie siły pochodzą z takiego samego boskiego źródła i są tylko przedmiotowo od siebie oddzielane. Na kosmicznym kole nie ma wyższej i niższej. Istnieje ciągły cykl materii (energii seksualnej), która się uduchowia, jako energia duchowa ponownie płynie do ciała i znowu staje się energią seksualną.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Ho oponopono wg Morranah Simeony

Ho'oponopono to petycja do Miłości, aby wypełniła sobą wszystko to, co nią nie jest. Na kursie nauczysz się oryginalniej metody Morrnah Simeony. Sprawdź terminy w swoim mieście »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na listopad 2017

Jowisz w Skorpionie, czyli seria skandali seksualnych, półkrzyż Urana, Plutona i Marsa, samospalenie Piotra Szczęsnego z Niepołomic - zapraszam do lektury prognozy na listopad 2017 Piotra Gibaszewskiego
więcej »