Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Seksualny Qigong - Praktyka mocy

Autor Rosmarie Weibel, 28.09.2011

Poznaj terapeutyczne oddziaływanie seksualnego Qigong, znaczenie pielęgnacji własnego ciała, działanie Tao-jogi. Przeczytaj o tym, że to właśnie energia seksualna jest największą siłą człowieka. Już niedługo możliwość spotkania i udziału w warsztatach z Rosmarie Weibel. Sprawdź terminy.
 
Oddziaływanie terapeutyczne seksualnego Qigong

W Chinach już od tysięcy lat wiedziano, że energia seksualna jest głównym źródłem zdrowia fizycznego i psychicznego, witalności i radości życia. Taoizm był pierwszą filozofią, która szła w parze z ludzką seksualnością i uczyła ludzi, jak wykorzystywać energię seksualną do wewnętrznych przemian.

Pielęgnacja

Siłę seksualną można pielęgnować, to znaczy - aktywować, pomnażać, ulepszać i przemieniać dzięki specyficznym praktykom energetycznym w siły zdrowotne i duchową energię. Tao seksualnej, leczniczej miłości uczy nas także, jak odnaleźć seksualne spełnienie bez wyczerpywania naszej siły. Wyjaśnia, jak powinno się wzmacniać i regenerować organy płciowe i jak używać energii seksualnej w ramach skutecznego zapobiegania chorobom, czy rozwoju inteligencji i intuicji. Mimo wielu zdrowotnych zalet, jakie niosą ze sobą takie praktyki, chodzi tu przede wszystkim o trening duchowy. Te jeszcze niedawno ściśle tajne praktyki były początkowo zastrzeżone jedynie dla małego kręgu wtajemniczonych kobiet, jak chociażby dla żeńskiej elity dworu cesarskiego.

Tao-Joga

To, że chińska Tantra-Joga (seksualny Qigong) odnalazła swoją drogę na zachód, zawdzięczamy przede wszystkim Mantak Chia, żyjącemu w północnej Tajlandii taoistycznemu mistrzowi. Autorka tego sprawozdania kształciła się przez ponad 10 lat u Mantak Chia jako nauczycielka Tao-Jogi.
Uniwersalna Tao-Joga oznacza system nauki i ćwiczeń Mantak Chia, zawierający pochodzące z Chin bioenergetyczne praktyki samoleczenia, leczenia i wspomagania świadomości. Praktykowanie seksualnego Qigong jest podstawą Tao Jogi. Każde poszczególne ćwiczenie jest w końcu nastawione na otwarcie serca, którego siłę powszechnej miłości wykorzystuje jako główną energię. Tao Joga jest także przede wszystkim szkołą serca i prowadzi do stopniowego urzeczywistniania naszego prawdziwego „ja“.

Energia seksualna - największa siła człowieka

Seksualna energia (Jing-Qi) jest największą siłą człowieka, ponieważ można ją więcej niż potroić. Jest podstawową energią całego życia; jest tym, co rozumiemy jako witalność. Jako rdzeń życia energia seksualna wzmacnia wszystkie inne rodzaje energii, z którymi się styka (np. energię witalną, emocjonalną, duchową) Regeneruje, stymuluje i ożywia cały organizm. Energia seksualna pobudza także libido i chęć życia.Seksualność i duchowość to zamknięty obieg

Wszystkie praktyki bioenergetyczne mają na celu kontrolowane ukierunkowywanie, mnożenie i udoskonalanie siły życiowej „Qi“. Jing przedstawia „surową formę“, podczas gdy Qi subtelną formę i Shen kosmiczną formę pierwotnej siły życiowej. Jing, Qi i Shen oznaczają w taoizmie “trzy skarby”. W seksualnym Qigong Jing jest najpierw przekształcane w Qi, potem w Shen, to znaczy przeobrażane z formy pierwotnej w kosmiczną. Przy tym doprawdy alchemicznym procesie są świadomie jednoczone dwa bieguny ogień (miłość, duch, męska zasada boskości) i woda (energia seksualna, materia, żeńska zasada boskości). Ten energetyczny akt odpowiada połączeniu Ziemi i Nieba albo Yin i Yang, obu fundamentalnych biegunów pierwotnej siły Qi.

Świadome zjednoczenie obu stron pierwotnej siły - żeńskiej i męskiej - prowadzi do godnego uwagi poszerzenia świadomości, które ujawnia się nam jako uczucie szczęścia i doświadczenie głębokiego, wewnętrznego spokoju.

Seksualność i duchowość były w dawnych Chinach, ale także w Indiach, Persji, Egipcie, Syrii itd. równorzędne. Obie siły pochodzą z takiego samego boskiego źródła i są tylko przedmiotowo od siebie oddzielane. Na kosmicznym kole nie ma wyższej i niższej. Istnieje ciągły cykl materii (energii seksualnej), która się uduchowia, jako energia duchowa ponownie płynie do ciała i znowu staje się energią seksualną.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                                   


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Duchowa ścieżka jest zawsze indywidualna

Mamy za sobą czasy, w których prawie wszyscy chodzili w takich samych butach, jedli takie same pokarmy, zachowywali się i wyglądali ogólnie mówiąc tak samo. Wszystko z powodu idei, jaka zrodziła się w głowach ludzkich, której na imię socjalizm. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2018

O absolutnie przełomowym wydarzeniu, jakim jest tranzyt Urana przez Słońce i MC horoskopu chrztu Polski, oraz nadciągającym kryzysie - zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na czerwiec 2018.
więcej »