Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Naszym przeznaczeniem jest przemiana

Autor Elżbieta Nowalska, 14.09.2011

Przeznaczenie stało się wygodnym sposobem tłumaczenia sobie przyczyn nie spełniania się pragnień. Czy chcesz by tak było i w Twoim życiu?Naszym przeznaczeniem jest przemiana - zobacz jak się na nią otworzyć!

Jeżeli mówi się o przeznaczeniu, to najczęściej w kontekście nieuniknioności losu. Tłumaczy się nim to, co aktualnie dzieje się w życiu człowieka, co mu się przydarza i to, czego mimo pragnień osiągnąć nie może.  Stało się specyficznym „workiem” do którego wrzuca się niemożności, pomyłki, błędne decyzje. Ono tłumaczy nie staranie się, brak inwencji życiowej. Jest narzędziem tłumaczenia się i rozgrzeszania. Tak przywykliśmy do takiego rozumienia przeznaczenia, że inne jego pojmowanie traktujemy z dystansem, żeby nie rzec z przymrużeniem oka.


Czy istnieje przeznaczenie, rozumiane jako nieuniknioność zdarzeń? Oczywiście, że istnieje, ale...

Każda Energia (myśli i uczucia) przed wcieleniem się w ciało materialne, na podstawie osiągniętego do tej pory poziomu wewnętrznego rozwoju, podejmuje zamysł przyszłego swego istnienia. Ma jego wizję. Składają się na nią zdarzenia, które mają zrealizować jej marzenia, wzmocnić jej wiarę w samą siebie, podwyższyć potencjał energetyczny i wibracyjny poprzez skonfrontowanie się z tymi zdarzeniami, nie poddawanie się ich naporowi i własnej niemocy. Całość tej wizji można nazwać przeznaczeniem tego rodzącego się człowieka.

Miejsce urodzenia jest przyczynkiem, podstawą do tworzenia siebie na nowo, tworzenia poprzez siebie przestrzeni życia. Inaczej mówiąc, życie jest weryfikacją marzeń, zamiarów Energii z tym, co poprzez materię uda jej się doznać, dostrzec w sobie. To intensyfikacja myśli i uczuć, pobudzanie ich funkcjonowania (przepływu energetycznego), dla którego początkiem jest korzystanie z potencjału ofiarowanego przez rodziców, kulturę, obyczajowość środowiska, stan posiadania. Na tej bazie każda energia buduje coś, co będzie w jej odczuciu jej sukcesem, osiągnięciem życiowym. Od niej zależy które z ofiarowanych jej elementów zechce kontynuować, a które odrzuci, którym się podda, przeciwko którym się opowie, czy postawi na oczekiwanie ofert od życia, czy przyjmie rolę twórcy, kreatora swojej rzeczywistości.

Czasami radzę ludziom, by odcięli się od przeszłości, od zdefiniowania, jakie sobie zafundowali poprzez dotychczasowe życie. Poprzez takie zachowanie widzę dla nich szansę zmienienia swojego życia. Dokonuje się to poprzez zmianę kręgu znajomych, miejsca zamieszkania, nawet kraju. Radykalne decyzje ułatwiają uruchomienie w sobie potencjału twórczego nieodzownego dla kreowania swojej przyszłości. Mamy w sobie taki potencjał.

Czy można zmieniać to, co postanowiła dla siebie Energia na starcie życia? Cz można zmieniać to co do tej pory stało się jej sposobem, metodą realizowania jego? Czy można zmieniać tak pojmowane przeznaczenie?

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Alan Watts - namiętny sensualista czy wielki bodhisattwa?

Kim był Alan Watts? Ilu z was słyszało o tej nieprzeciętnej postaci? A jeśli już słyszeliście, to z kim ta osoba wam się kojarzy ? filozof, ksiądz, profesor, namiętny hedonista, a może mistyk czy guru? Poprawniej zapewne byłoby zapytać kim JEST Alan Watts? UWAGA KONKURS! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2018

Nowy rok, nowe wyzwania, nowe ciekawe figury astrologiczne. Zaczynamy rok z przytupem. W styczniu czeka nas jedna z najważniejszych figur roku 2018 - latawiec. W prognozie również horoskop nowego rządu premiera Morawieckiego. Zapraszam do lektury.
więcej »