Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Jak uleczyć złamane serce

Autor Rafał Dudek, 25.08.2011

Złamane serce staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszym świecie. W społeczeństwie, gdzie to ludzie, a nie ich rodzice decydują w związkach można powiedzieć, że mamy emocjonalną epidemię złamanych serc.

Kiedyś to było proste – rodzice mówią, że on i ona, ślub i załatwione. Teraz „on i ona” muszą oboje chcieć być razem, żeby powstał związek. A co jeśli „on” bardzo chce, ale „ona nie chce? Albo na odwrót? Wtedy ta chcąca osoba może mieć złamane serce.

A czym jest ten problem metaforycznie nazwany „złamanym sercem”?
Hasłem złamane serce określa się multum emocjonalnych problemów, które wynikają z nieudanego związku. Przede wszystkim sam związek może być „nieudany” na wiele sposobów:

- Jedna osoba nie chce być z drugą i odrzuca jej zaloty
- Jedna osoba porzuca drugą, zrywając związek
- Jedna osoba zdradza drugą z kimś innym
- Jedna osoba zakochuje się po cichu w drugiej i nigdy nie ma odwagi do niej podejść
- Jedna osoba zakochuje się w hamburgerach z McDonaldu, a następnie dowiaduje się, że tamtejszy kotlet zawiera w sobie maksimum 10% mięsa

Wszystko to powoduje przeróżne problemy emocjonalne, które są wkładane do jednego worka zwanego złamanym sercem:

- Tęsknota za drugą osobą
- Nienawiść do kochanka drugiej osoby
- Poczucie odrzucenia
- Bezsilność

Cały ten różnorodny wachlarz problemów nazywa się złamanym sercem, ponieważ związany jest z nieudanym związkiem. W następnych wpisach nauczę Cię jak pomóc sobie i przyjaciołom ze złamanym sercem.

Żeby jednak pomoc była skuteczna, musisz zrozumieć, że złamane serce może oznaczać wiele rzeczy. Przyjrzyj się swoim emocjom i określ dokładnie co czujesz. Czy jest to smutek? Żal? Brak motywacji? Gniew?

Samo to pomoże Ci pójść w życiu dalej.

Jeśli uświadomisz sobie, że Twoje złamane serce jest brakiem motywacji, to już wiesz, że rozwiązanie leży w znalezieniu sobie czegoś pasjonującego w życiu. To jest dość częsta sytuacja – para razem pracowała, uprawiała razem wszystkie hobby. Teraz gdy drugiej osoby nie ma – wszystko przestaje mieć sens, nic nie motywuje. Nic się nie chce robić. Znajdź sobie nowe hobby, nowe pasje, lub nową osobę z którą to wszystko zrobisz i problem z głowy .

Natomiast jeśli czujesz gniew wobec drugiej osoby, zrozum tą emocję głębiej. Czy masz pretensję do drugiej osoby, że czegoś Ci nie dała, albo że Cię opuściła? Popracuj nad tym, żeby zaakceptować wolność wyboru drugiej osoby. Zrozum, że każdy wybiera to, co dla niego najlepsze. Jeśli ta osoba nie chciała Ci czegoś dać, to najwyraźniej nie chciała. Nie ma żadnego odgórnego obowiązku dawania Ci miłości, wsparcia, lub bliskości.

Zrozum jak ta sama sytuacja wyglądała z perspektywy osoby, na którą się gniewasz. Wyobraź sobie, jak to jest być tą osobą. Zrozum dlaczego podjęła takie, a nie inne decyzje. To jest klucz do przebaczenia. A przebaczenie jest kluczem do Twojej wolności emocjonalnej, wyleczenia złamanego serca i dalszej radości z życia.

Natomiast na smutek najlepszym lekarstwem jest ruch, działanie, akcja. Daj się wyciągnąć na imprezę. Poznaj kogoś. Zacznij ćwiczyć fizycznie. Działaj w kierunku jakiegoś celu. Wiem że z początku trudno jest odkleić smutny tyłek od fotela, ale dasz radę :-) Ruch to najlepsze antidotum na depresję!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Medytacja dla początkujących Stephanie Clement

Czy wiesz, jak w łatwy sposób sprawić, aby twój umysł był bardziej skoncentrowany? Jak nauczyć się skupiać uwagę i widzieć wyraźniej cele, które chcesz osiągnąć? Czy istnieje metoda na skuteczne obniżenie poziomu stresu? Odpowiedź na te i podobne pytania mieści się w jednym słowie: medytacja. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »