Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Autohipnoza przy uzależnieniach

Autor Studio Astropsychologii, 10.08.2011

Nadmierne emocje są przyczyną nałogów, zarówno nadmiernie pozytywne, jak i nadmiernie negatywne. Przedstawiamy sposób na uwolnienie się od niepokoju wewnętrznego, mającego źródło w nierozwiązanych problemach.

Każdy człowiek jest zobowiązany przyczynić się, ile w jego mocy, do dobra drugich, i zaiste nic nie jest wart ten, kto nikomu do niczego się nie przydaje.
– Kartezjusz

Uważam, że to emocje podtrzymują uzależnienia i nałogi, i jednocześnie do nich prowadzą. Poddanie się negatywnym uzależnieniom stanowi ucieczkę od teraźniejszości, a chwilowe przyjemności stosowane w nadmiarze wywołują uzależnienia. Najczęstsze negatywne uzależnienia:

Papierosy (tytoń) – palenie tytoniu zmniejsza pojemność płuc, upośledza czynność oddechową i uszkadza błonę śluzową nosa, powoduje złudzenie uspokojenia nerwów, ukojenia ukrytych emocji.

Alkoholizm – nadużywanie alkoholu powoduje zwapnienie tętnic, upośledzenie krążenia krwi, arteriosklerozę, marskość wątroby oraz dolegliwości nerek, przytępia zmysły i rozkojarza procesy myślowe, a przy tym upośledza funkcje mózgowe.

Narkomania – narkotyki syntetyczne i ogólnodostępne powodują zwolnioną reakcję myślową, zniekształcają postrzeganie świata zewnętrznego, upośledzają funkcje mózgu itp.

Seksomania – nadużywanie seksu dla sportu, rozładowanie emocji wyczerpuje fizycznie, powoduje utratę energii oraz zagłusza problemy życiowe, niedowartościowanie. Niskie poczucie wartości pokrywa seksualnymi ekscesami, jak również przysłania prymitywną rzeczywistość siłą orgazmu.

Obżarstwo – przejadanie się powoduje nadwagę, otyłość, senność po nadmiernym posiłku, kompleksy, nieakceptację siebie itp.

To tylko niektóre uzależnienia, z którymi pracujemy w hipnoterapii. Stosowanie autohipnozy przy uzależnieniach polecam po seansach hipnoterapii z terapeutą, ponieważ zachowania osób uzależnionych mają swoje podłoże w emocjach ukrytych z przeszłości oraz niskim poczuciu pewności i wartości oraz samodyscypliny i silnej woli życia, działania.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Nie stresuj się nie przejmuj się

Wszyscy mamy w życiu coś, co powoduje nasze utrapienie. Jest ono mniejsze lub większe, ale istnieje. To może być stresująca praca, pożyczka, dziecko lub partner. Tak czy inaczej na słowa "nie stresuj się, nie przejmuj się" można zareagować w stylu: "jak to mam się nie stresować i nie przejmować?". »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2018

O tym, jak wybuchają wojny, czyli konflikt na Morzu Czarnym, o ostrym półkrzyżu, nadciągającym kryzysie ekonomicznym - pierwsze podsumowania mijającego roku. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień 2018.
więcej »