Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Autohipnoza przy uzależnieniach

Autor Studio Astropsychologii, 10.08.2011

Nadmierne emocje są przyczyną nałogów, zarówno nadmiernie pozytywne, jak i nadmiernie negatywne. Przedstawiamy sposób na uwolnienie się od niepokoju wewnętrznego, mającego źródło w nierozwiązanych problemach.

Każdy człowiek jest zobowiązany przyczynić się, ile w jego mocy, do dobra drugich, i zaiste nic nie jest wart ten, kto nikomu do niczego się nie przydaje.
– Kartezjusz

Uważam, że to emocje podtrzymują uzależnienia i nałogi, i jednocześnie do nich prowadzą. Poddanie się negatywnym uzależnieniom stanowi ucieczkę od teraźniejszości, a chwilowe przyjemności stosowane w nadmiarze wywołują uzależnienia. Najczęstsze negatywne uzależnienia:

Papierosy (tytoń) – palenie tytoniu zmniejsza pojemność płuc, upośledza czynność oddechową i uszkadza błonę śluzową nosa, powoduje złudzenie uspokojenia nerwów, ukojenia ukrytych emocji.

Alkoholizm – nadużywanie alkoholu powoduje zwapnienie tętnic, upośledzenie krążenia krwi, arteriosklerozę, marskość wątroby oraz dolegliwości nerek, przytępia zmysły i rozkojarza procesy myślowe, a przy tym upośledza funkcje mózgowe.

Narkomania – narkotyki syntetyczne i ogólnodostępne powodują zwolnioną reakcję myślową, zniekształcają postrzeganie świata zewnętrznego, upośledzają funkcje mózgu itp.

Seksomania – nadużywanie seksu dla sportu, rozładowanie emocji wyczerpuje fizycznie, powoduje utratę energii oraz zagłusza problemy życiowe, niedowartościowanie. Niskie poczucie wartości pokrywa seksualnymi ekscesami, jak również przysłania prymitywną rzeczywistość siłą orgazmu.

Obżarstwo – przejadanie się powoduje nadwagę, otyłość, senność po nadmiernym posiłku, kompleksy, nieakceptację siebie itp.

To tylko niektóre uzależnienia, z którymi pracujemy w hipnoterapii. Stosowanie autohipnozy przy uzależnieniach polecam po seansach hipnoterapii z terapeutą, ponieważ zachowania osób uzależnionych mają swoje podłoże w emocjach ukrytych z przeszłości oraz niskim poczuciu pewności i wartości oraz samodyscypliny i silnej woli życia, działania.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Harmonizacja półkul mózgowych

Ogólnie wiemy, że prawa półkula mózgu wiąże się z intuicją, emocjonalnością skłonnościami artystycznymi i duchowością, a lewa z działaniem w materii, radzeniem sobie w społeczeństwie i z logicznym ? ścisłym myśleniem. Bywa, że mamy bardziej rozwiniętą i aktywną jedną z nich, podczas gdy druga jest uśpiona. Przeczytaj i dowiedz się jak synchronizować ich pracę. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na wrzesień 2018

Czy wielkie mocarstwa muszą się ze sobą zderzyć, czyli o dylemacie Tukidydesa, czy światowa gospdoarka osiągnęła swój szczyt, a także o tym, co czeka Polaków po wakacjach? Zapraszam do lektury astrologicznej prognizy na wrzesień.
więcej »