Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Tantra Serca

Autor Zuzanna Kisielewska, 09.08.2011W ramach pracy nad związkiem Wiśniewscy zalecają między innymi właśnie medytację we dwoje. – Przyjeżdża do nas dużo małżeństw, które istnieją tylko po to, żeby zachować przyjętą strukturę społeczną. Te związki są martwe, nie ma w nich przepływu energetycznego – mówi Gaya.

Dzięki wspólnej medytacji partnerzy kontaktują się ze sobą i uzdrawiają się nawzajem. Zapytani, co daje tantra w związku, Mariusz i Gaya odpowiadają chórem: świadomość. Kiedy się kłócimy, wchodzimy do środka każdego z nas i patrzymy, co się dzieje. To świadoma miłość i świadoma komunikacja – tłumaczy Gaya. Aby osiągnąć harmonię, zarówno kobiety, jak i mężczyźni muszą odnaleźć w sobie kobiecy pierwiastek. – Dziś wszyscy jesteśmy mężczyznami, bo świat znajduje się w energii męskiej – mówi Gaya. Dla Michała Warchulskiego, organizatora i uczestnika warsztatów tantrycznych, odkrycie swojej żeńskiej strony okazało się przełomem:
– Zrozumiałem i odkryłem, czym jest moja męskość, odnalazłem swoje miejsce na tym świecie i stworzyłem związek, w którym mogę być sobą.

Wizja odzyskanej kobiecości

Wschodnie systemy wierzeniowe przeżywają dziś bujny rozkwit na Zachodzie, gdzie obdarte z pierwotnych znaczeń adaptują się do potrzeb i okoliczności. Rzeczywista, skupiająca się między innymi na recytacji świętych formuł (mantr), wykonywaniu symbolicznych gestów (mudra) i medytacji nad geometrycznymi diagramami (jantra, mandala) praktyka tantryczna zajmuje jej adeptom wiele lat i kosztuje dużo wysiłku.

Na gruncie zachodnim pomija się wieloletni duchowy i moralny trud wiodący
w końcowym efekcie do wolności duszy i ciała, koncentrując się na chęci osiągnięcia celów od razu – komentuje prof. Jurewicz. – Nie potrafię sobie wyobrazić, że da się połączyć osadzoną w konkretnym kulturowym światopoglądzie i rozumianą jako religijną praktykę tantrę z psychoterapią, która jest próbą zrozumienia indywidualnego człowieka i jego niepowtarzalnej drogi życiowej. W moim odczuciu w zachodniej praktyce przywołuje się jedynie te elementy tantry, które są uniwersalne i odpowiednie do zastosowania w psychoterapii.

 Zdarza się, że ludzie, którzy nie biorą udziału w naszych warsztatach, mają pretensje, że nazywamy je tantrą.
 
 A przecież świat się zmienia, żyjemy w kompletnie innych okolicznościach niż ludzie 2000 lat temui dla nas tantra nie jest już tylko powtarzaniem mantry – przekonuje Mariusz. – Podczas warsztatów doświadczamy bliskości z samym sobą, a dzięki niej docieramy do bliskości z partnerem i z wszechświatem.

Tantra sprzed wieków i ta dzisiejsza opierają się wciąż na tym samym na przepływie energii i wewnętrznym doskonaleniu. Wschód i Zachód łączy wspólna i obiecująca wizja. Według ksiąg żyjemy dziś u progu Wieku Prawdy, kiedy to, jak piszą Caroline i Charles Muir, „ogień kobiecości odzyskuje swój pierwotny blask”. We współczesnym świecie rośnie nowa siła, a samodoskonalenie i sprawność fizyczna nie są już tylko domenami mężczyzn. Bogini Szakti przeciąga się, a wraz z nią zamieszkujące ziemię kobiety.

www.tantra.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Buddyjska recepta na miłość: wolni w związku

Każdy związek jest mieszanką wielu różnych uczuć zarówno pięknych jak i trudnych. W buddyzmie to negatywne emocje są podstawą rozwoju związku. To je w końcu przekształcamy w mądrość i prawdziwą miłość. Autor ? Matthias Ennenbach - od 20 lat pomaga uzdrawiać relacje w związkach łącząc buddyjskie mądrości z naukami świata Zachodu. Dzięki jego radom zdołasz rozpoznawać swoje uczucia i będziesz mógł określić te, które stanowią najczęstszą przyczynę konfliktów w związku. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2020

Czy grozi nam kryzys epidemiczny, jak na południu Europy? Co ze światową i krajową gospodarką. Czy będą wybory prezydenckie w maju? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na kwiecień.
więcej »