Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Tantra Serca

Autor Zuzanna Kisielewska, 09.08.2011

Dziś seks tantryczny owiewają legendy. Wtajemniczeni zapewniają, że przestrzegając jego zasad, można zbudować w związku harmonię i odkryć duchową stronę zbliżenia. Pytanie brzmi: jak?

Przede wszystkim należy pamiętać, że miłość tantryczna jest rytuałem, który trzeba pielęgnować i który swoją niepowtarzalność zawdzięcza medytacji oraz wysoko rozwiniętej komunikacji. Na wstępie, aby nie wnosić do sypialni stresów dnia codziennego, tantra zaleca ćwiczenia oddechowe i wizualizacje, których celem jest oczyszczenie umysłu kochanków. Nie powinni oni nastawiać się wyłącznie na zaspokojenie swoich żądz, ale na wzajemne zasilanie. Powinni za to zapewnić sobie intymność i komfort, a także przygotować swoje ciała, wsmarowując w nie pachnące olejki i zażywając kąpieli.
 
Zgodnie z założeniem, że błogosławieni są zarówno ci, którzy dają, jak i ci, którzy biorą, istotne jest zamienianie się rolami w trakcie stosunku. Równie ważne jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego i skupianie się na świadomym dotyku.

Wśród osławionych technik seksualnych ważną pozycję zajmuje kontrola przepływu nasienia, dzięki której stosunek staje się prawdziwą miłością, a nie reakcją na potrzebę fizycznego rozładowania. Techniki pocałunku i dotyku zmierzają zaś do wzniecenia energii i przesłania jej do wszystkich czakramów. 

Ci, którzy dodatkowo wizualizują świetlistą łunę łączącą ich zetknięte dłonie, jednoczą się na głębszym poziomie energetycznym. W końcu, jako że według tantryków stosunek seksualny to medytacja, należy pamiętać, że pośpiech jest skrajnie niepożądany.

Mimo niepowtarzalnych doznań zapewnianych przez techniki tantryczne ich adepci podkreślają, że udany seks jest przede wszystkim środkiem, a nie celem. „Rytualne praktyki miłosne tantry stanowią pojazd, którym każdy z nas wędruje po ścieżce duchowej do swojego własnego nieba” – piszą Charles i Caroline Muir, pionierzy współczesnej tantry w USA.

Gaya podkreśla, że akceptacja siebie, która jest podstawą seksu tantrycznego, wpływa pozytywnie na wszystkie dziedziny życia. – Negatywne skojarzenia i wstydliwe doświadczenia kumulują się w czakrach. Dzięki praktyce tantrycznej rozładowujemy ich negatywny potencjał. W rezultacie jesteśmy w stanie zaakceptować w sobie wszystkie aspekty kobiecości czy męskości, zmienia się nasza codzienność, a seks staje się pełniejszy.

Swobodna komunikacja

Partnerzy kładą się w pozycji łyżeczek i koncentrują uwagę na oddechu. Wtedy ich stykające się czakramy regulują się nawzajem, równoważąc męskie i kobiece pierwiastki. Medytacja zasilająca służy utrzymaniu miłosnej energii i stworzeniu swobodnej komunikacji, której wzorem była relacja Szakti i jej męża Sziwy.

Spisane w formie dialogu między boskim małżeństwem starożytne teksty tantryczne mówią, że różnica między płciami może być wykorzystana jako pozytywna siła w partnerstwie.

Związki funkcjonują dzięki sile ego – tłumaczy Gaya. – W tantrze chodzi o to, żeby odnaleźć w sobie przeciwległe bieguny, zharmonizować je i sprawić, żeby przeciwieństwa przestały istnieć.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Pobłogosław Ziemię czułą miłością - Medytacja Pokoju dla Świata

Jedną z form doznania Boskiej Miłości i odczucia kontaktu ze wszystkimi ludźmi jest medytacja o wymownej nazwie Bliźniacze Serca, podczas której błogosławi się Ziemię. Ty również możesz w niej uczestniczyć. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »