Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Terapia na linii czasu

Autor Henryk Markowski, 07.08.2011

Hipnoza w regresji wiekowej

Coraz częściej kliniczni psychologowie i psychiatrzy posługują się hipnozą w celach terapeutycznych. Chociaż jeszcze nie tak dawno - moje pokolenie to pamięta - hipnoza należała do parapsychologii, dziś dorobiła się już własnej gałęzi naukowej zwanej hipnologią.
 
Otóż narzędzie hipnozy w regresji człowieka do najwcześniejszych lat z jego dzieciństwa, pozwala na odkrycie programów, jakimi posłużono się w trakcie formowania jego osobowości. Osobowość - wszystko to, co człowiek wypracuje sobie w danym życiu. Tam są jego wszystkie wzorce zachowań, przekonania i doświadczenia.

Od najmłodszych, lat ucząc się swojego ciała, otoczenia, relacji z ludźmi, kształtujemy swoją osobowość. Bywa, że w trakcie kształtowania się osobowości zostają wprogramowane pewne przekonania, jakieś wzorce, które w przyszłości stają się ciężarem dla normalnego funkcjonowania jednostki ludzkiej.

Czasami zdarzają się również jakieś tragiczne, bolesne doznania, czy doświadczenia, które umysł skrzętnie wyprze do podświadomości, tworząc traumę. Takie zniewalające przekonania, czy też bolesne doznania z przeszłości, potrafią niejednokrotnie mocno ograniczać normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Hamują też samoistną kreatywność człowieka, uwypuklając wygodne, konformistyczne zachowania.

Żeby zrozumieć osobowość i odnaleźć w niej negatywne wzorce kształtujące niepożądane reakcje, najłatwiej jest posłużyć się hipnozą. Jest to tak zwana regresja wiekowa, która pozwala precyzyjnie dotrzeć do każdego momentu ludzkich doświadczeń, mających wpływ na późniejszą osobowość. Tutaj również ważną rolę odgrywa Prawo Przyczyny i Skutku. "Jak sobie pościelisz."

Ujawnione bolesne doświadczenia - lub różnego rodzaju zniewalające przekonania czy wzorce moralności - dają się łatwo przeprogramować. Jest to najszybszy i najprostszy sposób kształtowania nowej osobowości. Nowej, bo poprawionej. Zgodnej z oczekiwaniami zainteresowanej osoby.

W ten sam sposób daje się ujawnić wiele lęków i fobii, które w dalszym cyklu terapii, łatwo przeprogramować. Takie modelowanie na nowo własnej osobowości zezwala w większości przypadków na pozbycie się chorób natury psychosomatycznej.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Czarna księga karmy dla zwierząt. Szokujące praktyki producentów

Jeśli dla swojego pupila kupujesz gotową karmę wyprodukowaną przez olbrzymi przemysł, to powinieneś zapoznać się z szokującymi odkryciami Autora, które przerażają właścicieli psów, kotów, papug a nawet gryzoni. Miłośnicy zwierząt bez zastanowienia płacą za suchą karmę więcej niż za pieczeń wołową, a za mleko dla kota więcej niż za to dla ludzi. Dlaczego więc zwierzęta domowe tak często chorują i pojawiają się u nich alergie, nadciśnienie czy rak? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »