Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert

Niebo w styczniu 2010

Autor Piotr Gibaszewski, 05.01.2010

Słońce przebywa w Koziorożcu, by 20.01 o godz. 5.29 wejść w Wodnika – podobnie uczyni Wenus. W Wodniku przebywać będzie także Neptun i Jowisz, który 18.01 po roku pobytu w tym znaku wkracza do Ryb. Merkury znajduje się w Koziorożcu, gdzie rozpocznie retrogradację, czyli ruch wsteczny. Mars nadal retrograduje w Lwie, a Saturn rozpocznie retrogradację w Wadze. Uran przebywa w Rybach, Pluton zaś w Koziorożcu. Nów Księżyca będzie mieć miejsce 15.01 w Koziorożcu. Dojdzie wtedy także do obrączkowego zaćmienia Słońca w Koziorożcu. Pełnia Księżyca będzie mieć miejsce 30.01 w Lwie.

Jaki to był rok…

Doprawdy nie zawsze warto wsłuchiwać się w media, w liczne Kasandry i czarnowidzących wieszczów z Bożej łaski, którzy epatowali nas na przełomie 2008 i 2009 straszliwymi wizjami katastrofy ekonomicznej, wojnami i kataklizmami. Jeszcze na początku roku i w jego pierwszych tygodniach, gdy nastąpiło drastyczne przyspieszenie kryzysu światowego, zawirowania ze złotym w tle, głębokimi spadkami na GPW odezwał się chór panikarzy. Część z nich, wraz ze wspierającymi je mediami miała realny polityczny cel. Kryzys pomógłby wypłynąć opozycji i odzyskać władzę. Więc różne głupie pomysły, by iść ślepo za światowym ogłupieniem drukowania pustego pieniądza zasypującego kryzys, by popierać kretyńskie założenia konferencji klimatycznej w Kopenhadze, by kupować nikomu niepotrzebne szczepionki na medialną świńską grypę. Wielokrotnie w tym serwisie autor odnosił się do tych zagrożeń. W prognozie na 2009 rok, oraz w prognozach miesięcznych, nawet jeszcze w 2008 roku, kilkukrotnie pisałem o tym, by nie ulegać histerii i panice związanej ze światowym kryzysem ekonomicznym, gdyż ochraniające konfiguracje w horoskopie chrztu Polski pomogą nam ten kryzys przejść stosunkowo łagodnie – co zresztą się stało i Polska jako jedyna w Europie nie przeszła przez recesję. Pisałem również o medialnej histerii związanej ze świńską grypą, że tak naprawdę będzie to telewizyjna grypa chłonnych sensacji, krwi i ofiar mediów. Od kilku lat również piszę o innej kretyńskiej ideologii związanej z globalnym ociepleniem, na co ponoć mamy wpływ poprzez produkcję gazów cieplarnianych (dwutlenku węgla). Ostatnie skandale z wyciekiem informacji z uniwersytetu w Nowej Anglii, porażka konferencji klimatycznej w Kopenhadze i nowe informacje, które za chwile się pojawią o tym, że wkroczyliśmy w etap ochłodzenia klimatu storpedują to jedno z największych oszustw w dziejach ludzkości. Przypominam o histerycznych, ponurych wizjach różnej maści jasnowidzów i wieszczów ogłaszających jakieś straszliwe klęski i katastrofy, które miały się w 2009 wydarzyć, że nie wspomnę o wizji załamania się systemu bankowego w Polsce, masowym bezrobociu i upadku złotego, oraz o wybuchu wielkiej wojny na Bliskim Wschodzie. Czytając te wieszczby możemy z uśmiechem na ustach zrozumieć, że to po prostu pewien psychologiczny mechanizm – projektowanie lękowych wizji na przyszłość. Doprawdy rzadko (poza ks. Klimuszko) można spotkać naprawdę obiektywne i optymistyczne prognozy. A jednak – ludzkość zmierza w stronę Ery Wodnika, rozwija się, przeobraża. Proces ewolucji trwa, bo taki ma sens duchowa idea postępu, więc schowajmy między bajki kolejną głupotę, którą karmią nas media i różni nawiedzeni prorocy na temat roku 2012. Nic szczególnego nie będzie w 2012 – no chyba, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie, ale to naprawdę nie musi być koniec świata…

Świat w styczniu

Zapowiadana potężna dramaturgia z końca grudnia miała rzeczywiście miejsce. Próba zamachu na samolot lecący z Holandii do USA, to pierwsza próba zamachu terrorystycznego na terenie USA od 11.09.2001. Podobnie zaostrzenie sytuacji w Jemenie, w Pakistanie, Iranie, w Palestynie i Afganistanie to zapowiedź wydarzeń i na styczeń 2010. Jednak większość tych problemów nieco się wyciszy i sam styczeń ma szansę być stosunkowo spokojnym – na tle całego 2010 roku – miesiącem. Zwraca jednak uwagę połowa miesiąca. 13.01 w retrogradację, czyli ruch wsteczny wejdzie Saturn, który na pewien czas – wiosną – powróci do Panny, co przyniesie powrót obaw i lęków związanych ze światowym kryzysem. Retrogradacja Saturna będzie mieć wpływ na zahamowanie i pat wielu ważnych działań i decyzji – zwłaszcza związanych wokół problemu jądrowego Iranu. Nasilą się reakcyjne, totalitarne działania reżymów właśnie w Iranie, Korei Północnej, na Kubie, w Wenezueli i na Białorusi. 15 stycznia będzie mieć miejsce nów Księżyca w Koziorożcu, a zarazem obrączkowe zaćmienie Słońca, co dla wielu dyktatorów jest fatalną zapowiedzią. Kolejne bardzo ważne wydarzenie, to wejście Jowisza do Ryb po rocznej wędrówce przez Wodnika. Tranzyt tej planety przez Ryby – znak swojego dawnego władztwa – to szansa na nasilenie się aktywności wszelkich działań służących pojednaniu, pokojowi i przebaczeniu. Będzie mieć to korzystne konsekwencje na polu poszukiwania porozumień międzynarodowych, oraz pomoże zakończyć jakiś długotrwały konflikt lub wojnę, do czego styczniowy ingres Jowisza w Rybach się mocno przyczyni. Dużo bardziej dramatycznie zapowiada się koniec miesiąca na pełni Księżyca w Lwie. Znajdzie się ona w koniunkcji z Marsem, co jest zapowiedzią drastycznego podniesienia się poziomu napięcia na świecie i jest ostrzeżeniem przed wybuchem jakiegoś poważnego konfliktu zbrojnego lub spektakularnym zamachem terrorystycznym. W tym także czasie drugą kwadraturę utworzy Saturn w Wadze do Plutona w Koziorożcu, co nie jest dobrym sygnałem dla USA. Mocno zaogni się wtedy sytuacja wokół Iranu, nasilą się zamachy i konflikty zbrojne w zapalnych rejonach świata. Pod koniec stycznia czeka nas również jakaś duża katastrofa lub potężne klęski przyrodnicze.

Kraj
Po raczej kiepskich dwóch ostatnich miesiącach roku, styczeń zapowiada się lepiej dla koalicji PO-PSL. W horoskopie rządu Tuska po raz trzeci przyjazny trygon utworzy Uran do Słońca, co pozwoli rządzącej koalicji przejść do ofensywy po spadających notowaniach, oraz aferze hazardowej. Możliwe, że rząd zaproponuje jakieś bardziej śmiałe reformy lub wykona ku nim mocny krok. Jednak poważniejszych przetasowań w styczniu na politycznym polu raczej nie będzie. Niewiele się zatem wydarzy w kwestii nowych kandydatur do jesiennych wyborów prezydenckich. Sam Donald Tusk raczej może być spokojny o swoją pozycję i wysokie notowania. Od stycznia do listopada jest pod harmonijnym wpływem trygona Plutona do Wenus, co sprawia, że jeszcze nieraz wyjdzie cało z różnych opresji i politycznych zawirowań. Styczeń będzie jednak bardzo dobry dla obu braci Kaczyńskich. Trygon Jowisza do Słońca da im sporą nadzieję na większą aktywność – Jarosławowi przed wiosennym kongresem PiS, a Lechowi – na polu przygotowań do wyborów prezydenckich. Nieźle zapowiada się styczeń także dla Lecha Wałęsy, którego czeka jakaś ważna niespodzianka, uznanie lub sukces. Na rynkach finansowych styczeń nie przyniesie jakichś poważniejszych zawirowań. Uran w trygonie do Wenus horoskopu złotego to sygnał, że nasza waluta nie będzie w styczniu poddana jakimś drastycznym ruchom, z pewną tendencją do umacniania się do pary Euro/Dolar. Dość niejednoznacznie wygląda sytuacja na warszawskiej giełdzie. Pluton przechodzący przez descendent horoskopu WIG może zachwiać pozycją i znaczeniem naszej giełdy, co związane jest z niezwykle ważnymi decyzjami prywatyzacyjnymi. Jeśli giełda zostanie sprywatyzowana przez krajowych inwestorów lub poprzez samą giełdę, będzie to korzystne dla jej przyszłości. Niebezpieczeństwo grozi GPW w sytuacji, gdy zostanie ona przejęta przez jakiegoś wielkiego gracza. Może to oznaczać kres niezależności i pozycji polskiej giełdy. Na szczęście w styczniu Jowisz znajdujący się na Medium Coeli horoskopu WIG to nadzieja na spore wzrosty – zwłaszcza w pierwszej dekadzie miesiąca. III zaś może przynieść spore spadki i powrót pesymizmu.
 
 

Piotr Gibaszewski
piotr.gibaszewski@ezoter.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Oszalej totalnie - medytacja dynamiczna Osho

Może zadziwiać formą, szokować. Medytacja dynamiczna Osho uwalnia i oczyszcza ze wszystkiego, co potrzebuje być wyrzucone na zewnątrz. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na grudzień 2020

O głośnej już koniunkcji Jowisza z Saturnem wraz z ich ingresem w znaku Wodnika i o wodnikowych ideach, które zaczną się przejawiać, o zaćmieniu Słońca i tranzycie węzłów księżycowych przez pas Strzelec - Bliźnięta.
więcej »