Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Wyobraźnia a rozkosz

Autor Anita Rączka, 26.07.2011

Wyobraźnia w miłości jest potężną siłą inicjującą. Przyciągającą i utrzymującą jej trwałość, ale wyobraźnię trzeba kształcić i rozwijać, podobnie jak wiele innych mechanizmów fizycznych i psychicznych.

Niestety w obecnych czasach, coraz trudniej o rozwój wyobraźni. Obecnie filmy tv, dvd, coraz bardziej wypierają książki. Dlaczego niestety? Bo książka uczy nas posługiwania się polszczyzną, uczy estetyki, stylu, formułowania myśli, ale co tu bardzo istotne - rozwija wyobraźnie. Słowa zaczynają żyć, przekształcać się w osoby i sytuacje, które najbardziej nam odpowiadają. Rozmawiałeś, flirtowałeś/aś kiedyś na gg? Przytrafiło ci się zauroczenie? To sprawka niczego innego jak wyobraźni.

Wyobraźnia odgrywa niemalże równie ważną role, a niekiedy ważniejszą niż wrażenia konkretne, odbierane przez wszystkie nasze zmysły. Ona pierwsza wprowadza nas w świat seksu i miłości. I nie należy jej nie doceniać.

Jedno z bardzo współczesnych środków, budzących wyobraźnie za pomocą słowa, jest telefon, gg, czat....Przypadki omyłek telefonicznych i rodzącego się zainteresowania głosem rozmówcy. Męski głos, niski o pięknej barwie tłumaczy pomyłkę, rzuca jakiś żart czy komplement i zaczyna się rozmowa. Jeśli interesującemu głosowi towarzyszy jeszcze uwodzicielski dowcip, błyskotliwy refleks, czy poczucie humoru, nawiązuje się flirt słowny...i wyobraźnia zaczyna działać.

On widzi właścicielkę miłego głosu, ładną, młodą, inteligentną i dowcipną, sposób prowadzenia rozmowy pełen seksu i wdzięku kobiecego. Sugeruje mu w wyobraźni osobę pociągającą, w jego typie.

Ona wyobraża sobie na przykład wysokiego szatyna o gęstej czuprynie, ciemnych oczach i pięknych rękach i...wyobraźnia działa tworząc ludzi, sytuacje i uczucia....choć rzeczywistość może być brutalnie inna...Jednak tworzy się chemia.


Instrumentami wyobraźni jest jeszcze kokieteria i flirt. Kokieteria angażuje wszystkie zmysły: wzrok - to zgrabne ruchy, uwodzicielskie zmysły, spojrzenia wiele obiecujące, strój....; słuch - to barwa głosu, miękka intymna, sposób mówienia, gra słów; węch - to perfumy, świeżość; wreszcie dotyk - to muskanie, ocieranie, dotknięcia dłonią czy muskanie w tańcu.

Kobieta wabi, uwodzi i czaruje, obiecuje gestem, wzrokiem, potem nagle odwraca się i czaruje innych. Gdy partner jest zmartwiony i zaniepokojony, znowu przywraca go do łask, aby po jakimś czasie, na pozór o wszystkim zapomnieć.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wyobraź sobie co by było...- dr David Hawkins

WYOBRAŹ SOBIE CO BY BYŁO gdybyś miał dostęp do pro­stych odpowiedzi tak?lub?nie na każde pytanie które chciałbyś zadać? Uderzająco prawdziwe odpowiedzi. Na każde pytanie. Zastanów się nad tym. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »