Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Wyobraźnia a rozkosz

Autor Anita Rączka, 26.07.2011

Wyobraźnia w miłości jest potężną siłą inicjującą. Przyciągającą i utrzymującą jej trwałość, ale wyobraźnię trzeba kształcić i rozwijać, podobnie jak wiele innych mechanizmów fizycznych i psychicznych.

Niestety w obecnych czasach, coraz trudniej o rozwój wyobraźni. Obecnie filmy tv, dvd, coraz bardziej wypierają książki. Dlaczego niestety? Bo książka uczy nas posługiwania się polszczyzną, uczy estetyki, stylu, formułowania myśli, ale co tu bardzo istotne - rozwija wyobraźnie. Słowa zaczynają żyć, przekształcać się w osoby i sytuacje, które najbardziej nam odpowiadają. Rozmawiałeś, flirtowałeś/aś kiedyś na gg? Przytrafiło ci się zauroczenie? To sprawka niczego innego jak wyobraźni.

Wyobraźnia odgrywa niemalże równie ważną role, a niekiedy ważniejszą niż wrażenia konkretne, odbierane przez wszystkie nasze zmysły. Ona pierwsza wprowadza nas w świat seksu i miłości. I nie należy jej nie doceniać.

Jedno z bardzo współczesnych środków, budzących wyobraźnie za pomocą słowa, jest telefon, gg, czat....Przypadki omyłek telefonicznych i rodzącego się zainteresowania głosem rozmówcy. Męski głos, niski o pięknej barwie tłumaczy pomyłkę, rzuca jakiś żart czy komplement i zaczyna się rozmowa. Jeśli interesującemu głosowi towarzyszy jeszcze uwodzicielski dowcip, błyskotliwy refleks, czy poczucie humoru, nawiązuje się flirt słowny...i wyobraźnia zaczyna działać.

On widzi właścicielkę miłego głosu, ładną, młodą, inteligentną i dowcipną, sposób prowadzenia rozmowy pełen seksu i wdzięku kobiecego. Sugeruje mu w wyobraźni osobę pociągającą, w jego typie.

Ona wyobraża sobie na przykład wysokiego szatyna o gęstej czuprynie, ciemnych oczach i pięknych rękach i...wyobraźnia działa tworząc ludzi, sytuacje i uczucia....choć rzeczywistość może być brutalnie inna...Jednak tworzy się chemia.


Instrumentami wyobraźni jest jeszcze kokieteria i flirt. Kokieteria angażuje wszystkie zmysły: wzrok - to zgrabne ruchy, uwodzicielskie zmysły, spojrzenia wiele obiecujące, strój....; słuch - to barwa głosu, miękka intymna, sposób mówienia, gra słów; węch - to perfumy, świeżość; wreszcie dotyk - to muskanie, ocieranie, dotknięcia dłonią czy muskanie w tańcu.

Kobieta wabi, uwodzi i czaruje, obiecuje gestem, wzrokiem, potem nagle odwraca się i czaruje innych. Gdy partner jest zmartwiony i zaniepokojony, znowu przywraca go do łask, aby po jakimś czasie, na pozór o wszystkim zapomnieć.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

WESPRZYJ UZDRAWIAJĄCĄ ENERGIĘ TWOJEGO CIAŁA

W medycynie chińskiej naturalna, uzdrawiająca energia ciała określana jest mianem chi, w homeopatii zaś jest to Siła Witalna, ożywiająca ciało, siłę życiową, która nim porusza, oraz ducha, dzięki któremu nie jest ono po prostu martwym organizmem. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »