Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Kilka leśnych zasad

Autor layo, 12.06.2011

Niedziela to wspaniały czas na relaks. Las to świetne miejsce by się odprężyć i naładować akumulatory. Jeśli postanowiłeś spędzać czas wolny na łonie natury, nie zapomnij o pewnych zasadach.

 

 

Las to dom z którego się wywodzimy. Przez setki lat karmił Nas i ogrzewał. Do dzisiaj, choć wielu o tym zapomina las spełnia wiele funkcji, które mają znaczny wpływ na Nasze zdrowie, samopoczucie i jakość życia. To miejsce które w świecie zmonopolizowanej technologii przypomina nam o naszych korzeniach oraz o bioróżnorodności wszelakiego bytu. Dbałość o zachowanie tego niezwykłego ekosystemu jest Naszą powinnością, a nie tylko kaprysem niepoprawnego ekologa.

Dlatego też jeśli postanowiłeś spędzać czas wolny w lesie nie zapomnij o pewnych zasadach dzięki którym las i Ty nie ucierpicie. Zapoznanie się z tymi zasadami pozwoli Ci również uniknąć nieporozumień, a często też jakiejś tragedii.


 - NIE HAŁASUJ - LAS TO NIE MIASTO. TU JEST CICHO I TAK POWINNO POZOSTAĆ.

Wjeżdżając samochodem do lasu przycisz radio w samochodzie. Wiewiórki i łosie mają gdzieś Twoje umps, umps. Prędzej się wystraszą niż zaczną Cię podziwiać za Twój gust muzyczny.

Zgodnie z prawem nie wolno poruszać się po drogach leśnych żadnym pojazdem wyposażonym w silnik. Kara - Mandacik usankcjonowany prawem. Drogi leśne (nadal zgodnie z prawem) nie muszą być oznakowane, więc uważaj gdzie wjeżdżasz. Brak zakazu nie oznacza, że zakaz nie obowiązuje. Motocrossowe i Quadowe rajdy urządzaj sobie w miejscach do tego przeznaczonych lub uzgodnionych z nadleśnictwem.

Tak zorganizuj swoją eskapadę do lasu byś nie miał powodów na nikogo krzyczeć. Krzyk w lesie jest bardzo i to bardzo niewskazany. Jeśli jesteś w grupie, pilnuj by grupa trzymała się razem i aby każdy jej członek był w zasięgu wzroku chociażby jednego członka grupy. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych krzyków.

- NIE ŚMIEĆ

Książkę można by napisać o przykładach zaśmiecania lasu. Od frywolnych śmieciarzy działających  na zasadzie "gdzie rzucę tam leży", przez przesądnych kierowców "jak zostawię śmietnik pod samochodem to na pewno tu jeszcze kiedyś postawię swój samochód", po lekko zawstydzonych utykaczy "jak upchnę swoje śmieci pod gałęzią sosny to chyba nikt nie zauważy".

Zasada NIE ŚMIEĆ powinna być rozumiana jako NIE ŚMIEĆ.
- NIE ZOSTAWIAJ ŚMIECI W LESIE.

Żadne pod samochodem, żadne pod gałązką, na wyjeździe, przy drodze, spakowane w reklamówkę nie usprawiedliwia Twojego nagannego postępowania.

- NIE ZOSTAWIAJ RESZTEK SWOJEGO POKARMU W LESIE

Zauważ, że dzika zwierzyna żywi się pokarmem znalezionym w rejonie, w którym żyje. Jest to żywność nieprzetworzona, lokalna i ekologiczna. Ich przewody pokarmowe przystosowane są do spożywania właśnie takiej żywności. Nie innej. Żywność z którą ty zazwyczaj przyjeżdżasz do lasu jest właśnie tą inną. U Ciebie taka żywność nie wywołuje natychmiastowych stanów chorobowych. Kwestia przyzwyczajenia organizmu do trucizn. Jednak dzikie zwierze może poważnie się zatruć po jednorazowym spożyciu mieszanki najróżniejszych E.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Dlaczego fascynuje mnie Huna?

Od momentu odkrycia przez mojego męża jednego z rytuałów należących do Huny, rytuału zwanego Hooponopono, wkroczyła do naszego życia zupełnie inna dynamika, która w krótkim czasie całkowicie je zmieniła. Ciągle ucząc się coś nowego, z tej potężnej wiedzy jaką jest Huna, od różnych, bardziej i mniej znanych nauczycieli światowej sławy, szybko mijały nam miesiące, które zamieniły się już w lata. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »