Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Kilka leśnych zasad

Autor layo, 12.06.2011


- NIE PŁOSZ ZWIERZYNY

Ty jesteś tu tylko gościem, dla tych zwierząt to dom.

W ramach tej zasady mieszczą się również zasady związane z pobytem Twojego psa w lesie. Tu prawo jest okrutne i czasami wykorzystywane przez myśliwych. Przez prawo każdy pies biegający luzem po lesie jest uznawany za psa polującego, czyli takiego co płoszy zwierzynę, a czasem zabija. Każdy myśliwy w ramach tych przepisów może takiego psa bezkarnie zastrzelić. Prawo również nakazuje trzymać w lesie psy na smyczy. Prawo jest chore, ale niestety nikt się nie obroni przed takim prawem.

- NIE DOTYKAJ ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT

Zapach człowieka jest czymś, czego dzikie zwierzęta bardzo nie lubią. Dotykanie, głaskanie, branie na ręce, czy przenoszenie niby w bezpieczniejsze miejsce, naraża te zwierzęta na odrzucenie i samotną śmierć. Pamiętaj o tym. Chwila przyjemności nie jest warta odpowiedzialności za śmierć jakiegokolwiek stworzenia. Współczucie i chęć niesienia pomocy powinna być poparta wiedzą, bo inaczej może przynieść więcej szkód.

- NIE WYBIERAJ JAJ PISKLĄT, NIE NISZCZ LĘGOWISK, NOR, MROWISK

Bo po co?

- NIE NISZCZ DRZEW, KRZEWÓW, GRZYBÓW NIEJADALNYCH

Bo po co? Nie widzę rozsądnego wytłumaczenia dla tego typu zachowań. Bioróżnorodność lasu jest podstawową cechą, która utrzymuje las przy życiu. To że jakaś roślina z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie przypadła Ci do gustu, nie oznacza, że od razu musisz ją niszczyć. Wystarczy od niej odejść. I po kłopocie. Żadna roślina ani grzyb nie pójdzie za Tobą by Ci nadal uprzykrzać życie. Uwierz, zostanie tak gdzie ją spotkałeś.

- USZANUJ CZYJĄŚ PRYWATNOŚĆ

Zapytaj się - czy możesz postawić samochód na czyimś prywatnym terenie nawet jeśli nie jest ogrodzony.

Jeśli widzisz tabliczkę "teren prywatny" to nie wchodź tam nawet gdy nie jest ogrodzone. Lasów nie wolno grodzić. Ich właściciele zazwyczaj wieszają tabliczki informujące o zakazie wchodzenia.

Jeśli ktoś zwróci Ci uwagę, że jesteś na terenie prywatnym - nie kłóć się. Z państwowego lasu nikt Cie nie przepędza, a z prywatnego ma prawo. To jest w końcu jego dom i często jedyne źródło utrzymania. Uszanuj to.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Cierpienie jako lekcja

Nie zniekształcaj świata myślami. Jak możesz to skutecznie robić? Przestać kierować się jakąś logią, jakimś izmem czy yzmem. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »