- Ruediger Schache
Zapisz się do newslettera
Autor akasha, 30.05.2011
Czy wiesz dlaczego w niektórych kulturach kobiety wchodzące w okres menopauzy cieszą się znakomitym zdrowiem i doświadczają pełni życia, a w innych cierpią i usuwają się w cień. Odpowiedź tkwi w jodze, energetycznych technikach tybetańskich i twórczej pracy z umysłem.
Joga hormonalna jest zestawem technik i ćwiczeń równoważących ciało i umysł kobiety. Została opracowana przez Brazylijkę, Dinah Rodrigues, która postanowiła poszukać odpowiedzi na pytanie: dlaczego w niektórych kulturach kobiety wchodzące w okres menopauzy cieszą się znakomitym zdrowiem i doświadczają pełni życia, a w innych cierpią i usuwają się w cień. Odpowiedź znalazła w jodze, energetycznych technikach tybetańskich i twórczej pracy z umysłem.
Opracowany przez nią system jest zarazem łatwy i efektywny. Prowadzone od 1992 roku badania laboratoryjne potwierdzają skuteczność proponowanych ćwiczeń, ale nade wszystko potwierdzają ją kobiety, które spróbowały tej praktyki.
Joga hormonalna przeznaczona jest do stałego praktykowania dla kobiet od 35 roku życia, czyli od momentu kiedy następuje obniżenie produkcji hormonów, lub praktykowania okresowego wcześniej, w uzasadnionych przypadkach takich jak przedwczesna menopauza, problemy z zajściem w ciążę, zakłócenia cyklu menstruacyjnego, zespół policystycznego jajnika, zmiany trądzikowe. W przypadku praktyki okresowej po ustąpieniu objawów należy zaprzestać wykonywania ćwiczeń.
Celem jogi hormonalnej jest działanie profilaktyczne oraz korygowanie w sposób naturalny tego, co nie funkcjonuje właściwie. Dzięki wewnętrznemu masażowi (za pomocą specjalnych asan), intensywnym technikom oddechowym oraz skierowaniu indywidualnej energii życia do organów odpowiedzialnych za produkowanie estrogenów - joga hormonalna podnosi poziom żeńskich hormonów nawet o 250 %.
Joga hormonalna wskazana jest w przypadku:
- dolegliwości związanych z klimakterium i menopauzą,
- terapii niepłodności,
- spadku libido,
- zaburzeń pracy tarczycy,
- trądziku o podłożu hormonalnym,
- zespołu wielotorbielowatych jajników,
- ostrego przebiegu zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
- zaburzeń cyklu menstruacyjnego,
- nieskuteczności hormonalnej terapii zastępczej,
- zaburzeń produkcji serotoniny (prowadzących m.in. do depresji, chronicznej bezsenności, agresji, jedzenia kompulsywnego).
Jogi hormonalnej nie powinny ćwiczyć:
- kobiety w ciąży,
- kobiety z chorobami nowotworowymi uwarunkowanymi hormonalnie,
- kobiety z dużymi mięśniakami,
- kobiety z zaawansowaną endometriozą,
- kobiety z ciężkimi schorzeniami układu krążenia, (np.kobiety po operacji serca lub z problemami z sercem),
- kobiety z zaawansowaną osteoporozą,
- kobiety ze stanami zapalnymi w jamie brzusznej (np. zapalenie wyrostka robaczkowego).
(2)
| Re: Joga hormonalna | 07.04.2012 22:26 ~gość |
| Osobiście polecam [url=smierc.org/news/index.php]horoskopy numerologiczne[/url] ponieważ są... zobacz więcej | |
| Re: Joga hormonalna | 25.07.2011 09:23 ~sylwia181 |
| Witam serdecznie polecam najlepszą stronę do przepowieni, horoskopów |
|
|
Baran 20.03-19.04 |
Byk 19.04-20.05 |
Bliźnięta 20.05-21.06 |
|
Rak 21.06-22.07 |
Lew 22.07-23.08 |
Panna 23.08-22.09 |
|
Waga 22.09-23.10 |
Skorpion 23.10-22.11 |
Strzelec 22.11-21.12 |
|
Koziorożec 21.12-20.01 |
Wodnik 20.01-18.02 |
Ryby 18.02-20.03 |
Najczęściej czytane |
Najnowsze komentarze |
Nasz ekspertPrognoza na maj 2012Maj wita nas piękną, letnią pogodą. Co nas zatem czeka w tym bardzo ważnym dla Polski i świata miesiacu? O tym pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej kolejnej miesięcznej prognozie. więcej » |