Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Antykariera

Autor Mateusz Wiszniewski, 23.05.2011

Zobacz jak można uwolnić się od stereotypu myślenia o pracy, jako ciężkiej i siermiężnej drodze do zarobienia na chleb. Sprawdź jak odnaleźć swoją pracę przeznaczenia i wynosić z niej nie tylko korzyści materialne, ale także radość i wewnętrzną satysfakcję.

Nazwa Antykariera wywodzi się z przeciwstawienia się karierze polegającej na gonitwie za pieniędzmi i wspinaniu sie po drabinie sukcesu, kosztem swoich pasji, prawdziwych zainteresowań, relacji z ludźmi i głębszych potrzeb.

Najcześciej Antykarierą zajmują się wrażliwi i poszukujący siebie i wartościowego życia ludzie. Przeważnie są to osoby około 40-tego roku życia, które zaczynają sobie coraz wyraźniej uświadamiać, że ich praca wcale nie jest tym co chcieliby robić. Druga najliczniejsza grupą są osoby młodsze i studenci, którzy szukają odpowiedzi na pytanie jaki wybrać sobie zawód?Wartości płynące z pracy wynikającej z wewnętrznej pasji i zainteresowań są oczywiste. Doświadcza się więcej radości w życiu, więcej energii, idzie się do pracy z radością, łatwiej się znosi stresy i trudności oraz jest się lepszym pracownikiem.

W umysłach wielu ludzi ciągle jeszcze pokutuje stereotyp, że trzeba pracować w pocie czoła, ciężko zarabiając na chleb. Że praca nie może być radością i zabawą. Jednak czy można uwolnić się od tego stereotypu i spojrzeć na to inaczej?

Czy można pracować w zgodzie z pasją i powołaniem? Czy pobyt w pracy jest jedynie czasem przeznaczonym na zarabianie pieniędzy, a pasje i zainteresowania można realizować w domu? Co zrobić by praca jaką sobie wybierzemy pomagała nam realizować swoje najgłębsze pragnienia, rozwijać osobowość, być radością dla duszy i ciała. Czy jest to możliwe??

Rick Jarow, twórca Antykariery, zaczął szukać odpowiedzi na to pytanie kiedy pracował jako konsultant i doradca w Nowym Jorku. Odkrył, że wielu z jego klientów, mimo że byli to bardzo inteligentni, wartościowi i wykształceni ludzie było niezadowolonych ze swojej pracy i sfrustrowanych. Ich prawdziwe życie zaczynało sie po wyjściu z biur, firm, czy gabinetów.

Próbowali się realizować na innych płaszyczyznach ale fakt, że kilka godzin dziennie musieli spędzać w nielubianej pracy był zródłem wielu napięć w ich życiu. Pojawiło się wiec pytanie czy może być inaczej? Czy można iść do pracy z radością i tam realizować swoje najgłębsze pragnienia i wartości w, które się naprawde wierzy?

Z czasem pracując ze swoimi klientami Rick wypracowal model rozwoju osobistego, ktory przygotowuje ludzi do realizacji swojego życiowego powołania.

Model ten sklada sie z siedmiu etapów i nawiązuje do hinduskiej koncepcji czakr, centrów energii w subtelnym ciele człowieka. Antykariera jest metodą holistyczną. Model Antykariery obejmuje całą psychikę człowieka od najbardziej podstawowych do najbardziej subtelnych jej przejawów. Łączy w sobie koncepcje psychologii jungowskiej i filozofii wschodu. A co najważniejsze działa- jest skuteczny.

Z Antykarierą zetknąłem się kiedy byłem jeszcze na studiach w połowie lat 90-tych. Rick Jarow przyjechał wtedy po raz pierwszy do Polski i przyjeżdzal potem przez 10 następnych lat. Udział w jego warsztatach i wykonywanie opracowanych przez Ricka ćwiczen pomogly mi zaraz po studiach pojść za  glosem pasji i powolania. Od razu szukałem pracy, ktora bylaby zgodna z moimi zainteresowaniami. Zacząłem pracować w Miejskim Osrodku Zdrowia jako instruktor ćwiczeń relaksacyjnych, w tym czasie to mnie pasjonowalo.
 
Z roku na rok uczylem sie, zbierałem doświadczenia, odkrywałem kolejne możliwości. Obecnie w pracy wykonuję to co lubię, prowadzę zajęcia z terapii sztuką: tańca, rysowania mandal, terapii poezją, masażu hawajskiego, wizualizacji, ćwiczeń relaksacyjnych i czi kung. Piszę na ten temat książki.

Gdyby nie spotkanie z Rickiem i Antykariera pewno nie doszedłbym do tego tak szybko. Wielu ludzi, ktorych osobiście poznalem zaczyna szukać wypływającej z ich serca drogi zawodowej dopiero około 40-tki. Być może warsztaty Antykariery powinny być w programie szkół średnich, jeszcze przed wyborem studiów i zawodu. Mogłoby to oszczędzić wielu ludziom błędnego wyboru studiów i znalezienia się w nie dającej satysfakcji pracy.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Co robisz ze swoim czasem?

Dzisiaj żyjemy w świecie wielu informacji i wielu wynalazków, które ułatwiają nam życie. W ten sposób zaoszczędzamy czas. Pytanie: na co? Niegdyś list wędrował tygodniami, może miesiącami do adresata. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »