Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Antykariera

Autor Mateusz Wiszniewski, 23.05.2011

Zobacz jak można uwolnić się od stereotypu myślenia o pracy, jako ciężkiej i siermiężnej drodze do zarobienia na chleb. Sprawdź jak odnaleźć swoją pracę przeznaczenia i wynosić z niej nie tylko korzyści materialne, ale także radość i wewnętrzną satysfakcję.

Nazwa Antykariera wywodzi się z przeciwstawienia się karierze polegającej na gonitwie za pieniędzmi i wspinaniu sie po drabinie sukcesu, kosztem swoich pasji, prawdziwych zainteresowań, relacji z ludźmi i głębszych potrzeb.

Najcześciej Antykarierą zajmują się wrażliwi i poszukujący siebie i wartościowego życia ludzie. Przeważnie są to osoby około 40-tego roku życia, które zaczynają sobie coraz wyraźniej uświadamiać, że ich praca wcale nie jest tym co chcieliby robić. Druga najliczniejsza grupą są osoby młodsze i studenci, którzy szukają odpowiedzi na pytanie jaki wybrać sobie zawód?Wartości płynące z pracy wynikającej z wewnętrznej pasji i zainteresowań są oczywiste. Doświadcza się więcej radości w życiu, więcej energii, idzie się do pracy z radością, łatwiej się znosi stresy i trudności oraz jest się lepszym pracownikiem.

W umysłach wielu ludzi ciągle jeszcze pokutuje stereotyp, że trzeba pracować w pocie czoła, ciężko zarabiając na chleb. Że praca nie może być radością i zabawą. Jednak czy można uwolnić się od tego stereotypu i spojrzeć na to inaczej?

Czy można pracować w zgodzie z pasją i powołaniem? Czy pobyt w pracy jest jedynie czasem przeznaczonym na zarabianie pieniędzy, a pasje i zainteresowania można realizować w domu? Co zrobić by praca jaką sobie wybierzemy pomagała nam realizować swoje najgłębsze pragnienia, rozwijać osobowość, być radością dla duszy i ciała. Czy jest to możliwe??

Rick Jarow, twórca Antykariery, zaczął szukać odpowiedzi na to pytanie kiedy pracował jako konsultant i doradca w Nowym Jorku. Odkrył, że wielu z jego klientów, mimo że byli to bardzo inteligentni, wartościowi i wykształceni ludzie było niezadowolonych ze swojej pracy i sfrustrowanych. Ich prawdziwe życie zaczynało sie po wyjściu z biur, firm, czy gabinetów.

Próbowali się realizować na innych płaszyczyznach ale fakt, że kilka godzin dziennie musieli spędzać w nielubianej pracy był zródłem wielu napięć w ich życiu. Pojawiło się wiec pytanie czy może być inaczej? Czy można iść do pracy z radością i tam realizować swoje najgłębsze pragnienia i wartości w, które się naprawde wierzy?

Z czasem pracując ze swoimi klientami Rick wypracowal model rozwoju osobistego, ktory przygotowuje ludzi do realizacji swojego życiowego powołania.

Model ten sklada sie z siedmiu etapów i nawiązuje do hinduskiej koncepcji czakr, centrów energii w subtelnym ciele człowieka. Antykariera jest metodą holistyczną. Model Antykariery obejmuje całą psychikę człowieka od najbardziej podstawowych do najbardziej subtelnych jej przejawów. Łączy w sobie koncepcje psychologii jungowskiej i filozofii wschodu. A co najważniejsze działa- jest skuteczny.

Z Antykarierą zetknąłem się kiedy byłem jeszcze na studiach w połowie lat 90-tych. Rick Jarow przyjechał wtedy po raz pierwszy do Polski i przyjeżdzal potem przez 10 następnych lat. Udział w jego warsztatach i wykonywanie opracowanych przez Ricka ćwiczen pomogly mi zaraz po studiach pojść za  glosem pasji i powolania. Od razu szukałem pracy, ktora bylaby zgodna z moimi zainteresowaniami. Zacząłem pracować w Miejskim Osrodku Zdrowia jako instruktor ćwiczeń relaksacyjnych, w tym czasie to mnie pasjonowalo.
 
Z roku na rok uczylem sie, zbierałem doświadczenia, odkrywałem kolejne możliwości. Obecnie w pracy wykonuję to co lubię, prowadzę zajęcia z terapii sztuką: tańca, rysowania mandal, terapii poezją, masażu hawajskiego, wizualizacji, ćwiczeń relaksacyjnych i czi kung. Piszę na ten temat książki.

Gdyby nie spotkanie z Rickiem i Antykariera pewno nie doszedłbym do tego tak szybko. Wielu ludzi, ktorych osobiście poznalem zaczyna szukać wypływającej z ich serca drogi zawodowej dopiero około 40-tki. Być może warsztaty Antykariery powinny być w programie szkół średnich, jeszcze przed wyborem studiów i zawodu. Mogłoby to oszczędzić wielu ludziom błędnego wyboru studiów i znalezienia się w nie dającej satysfakcji pracy.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Zdrowie w 7 dni. Sukces terapii witaminą D

Witaminę D nasz organizm wytwarza pod wpływem promieni słonecznych. W strefie klimatycznej, w której żyjemy, jedynie latem możemy naturalnie uzupełnić tę witaminę w organizmie, dlatego wszyscy jesteśmy narażeni na jej niedobór. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Walka o energię - astrologiczny webinar na maj

O tym, co będzie głównym polem rywalizacji, walki, potrzeb, pragnień i zmagań. Co będzie wyzwalać największe tęsknoty i namiętności w nadchodzącej Erze Wodnika? Walka o energię...
więcej »