Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Horoskop Wielkanocny

Autor Ella Selena, 02.04.2021

Specjalny horoskop, nawiązujący do tradycji Wielkanocnych. Zobacz który z elementów obrządku odpowiada Twojemu znaku zodiaku. Sprawdź co to dla Ciebie oznacza!

 

Barany

Palma Wielkanocna

Z palmą związana jest legenda sięgająca swoimi korzeniami, czasów jeszcze przedchrześcijańskich. A powstała ona za sprawą Zeusa, a konkretniej jego kochanki, pięknej Leto. Zazdrosna Hera wiedząc o romansie, a także, że został on uwieńczony ciążą, prześladowała dziewczynę, odmawiając jej spokojnego miejsca na urodzenie potomka. Jednak Zeus postanowił dać jej kawałek spokojnego lądu pod nogami i stworzył wyspę Delos, a umęczona Leto urodziła tam dwójkę dzieci, Artemidę i Apollina. Piękna, stara palma chroniła ją przed  żarem słonecznych promieni. Później, na igrzyskach, poświęconych Apollinowi, Tezeusz wręczył zwycięzcy gałązkę palmową, jako symbol opieki potężnego boga. Dopiero wiele wieków później Chrystus wjeżdżając do Jerozolimy, był witany przez tłum trzymający w rękach gałązki palmy. Stąd zwyczaj wielkanocny związany z niedzielą palmową i święceniem palm na pamiątkę wjazdu Jezusa do świętego miasta.

A cóż to znaczy dla zodiakalnych Baranów? To bardzo dobra wróżba, znak, że możecie liczyć na pomoc wpływowych osób, los poprowadzi Was dobrą drogą, problemy powinny zostać rozwiązane, niejako odgórnie. Palma stanowiąca symbol zwycięstwa, siły i wyniosłości, podpowiada, aby trzeźwo spoglądać na stosunki międzyludzkie. Nie jesteście sami, zawsze możecie liczyć na pomoc innych. Szczególnie dobre rokowania dla Baranów, pracujących w zespole, zapowiada się zwycięstwo i sukces. Niemniej jednak pojawić się mogą na Waszej drodze, dość istotne przeszkody, nie będzie łatwo, ale pokonacie je, jeśli poprosicie o pomoc lub zawierzycie wysoko postawionym osobom.

Byki

Wielkanocne pisanki

Być może kojarzą się z kosmicznym jajem, początkiem, a jednocześnie całością kosmosu. Symbolizują narodziny, początek życia, zakończenie zimy i powitanie wiosny. Chrześcijanie uważają, że Maria Magdalena, dowiedziawszy się o zmartwychwstaniu Jezusa, pobiegła do domu i ujrzała, że wszystkie jaja zabarwiły się na różne, przepiękne kolory. Jest jeszcze jedna legenda, mówiąca, że matka Jezusa, Maria, poszła prosić Piłata, o darowanie życia synowi. Jako prezenty wzięła kolorowe jajka i wręczyła jego dzieciom.
Natomiast ważne od wieków jest to, że obdarowywanie się przez zakochanych święconym jajkiem, niosło zapowiedź dobrego i wspólnego życia. Święconych jaj nie mogło zabraknąć na wielkanocnym stole, a dzielenie się nimi umacniało więzi rodzinne i sąsiedzkie. Zakopywano święcone jajka na polu, obsianym zbożem, co miało gwarantować dobry, obfity urodzaj. Rano w pierwszy dzień świąt dotykano nimi zwierząt gospodarskich, aby chronić je przed chorobami.

Zodiakalne Byki powinny wyciągnąć dość istotne wnioski ze swoich wcześniejszych poczynań. Otóż jeśli dotychczas coś szło nie tak, wydawałoby się, że znajdujecie się w strefie cienia, to należałoby to przemyśleć. Zapowiadają się zmiany, dość istotne, które niejako wprowadzą Wasze życie na całkiem nowe tory. Powiecie sobie, że oto rozpoczynacie jakiś nowy etap i bazując na przeszłych doświadczeniach, robicie jednak, coś zupełnie nowego. Może to być nowa miłość, która spadnie raptem, jak grom z nieba. Może to być nowa praca lub zmiana poglądów, odnośnie dotychczasowych układów zawodowych. Być może dostrzeżecie coś tak istotnego, że zaczniecie inaczej postrzegać dotychczasową rzeczywistość.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Co powoduje samouzdrawianie?

Zostało napisanych wiele książek mówiących o możliwościach samo uzdrowienia. Wiedza ta jest oparta przede wszystkim na możliwościach intuicyjnego rozpoznawania chorób. Wiele badań medycznych udowadnia, że negatywne emocje takie jak gniew, chęć zemsty, strach, smutek, żal, frustracja, stres, niezadowolenie, poczucie winy powodują różne objawy chorobowe. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »