Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Horoskop Wielkanocny

Autor Ella Selena, 02.04.2021


Lwy

Wielkanocny Koszyczek

Zwyczaj wielkanocnego koszyczka rozpowszechnił się w Polsce dopiero w 1920, gdy przesiedlani Polacy przemieszczali się w różne regiony naszego kraju. Wcześniej stół świąteczny, wraz ze wszystkimi potrawami był święcony wodą z dodatkiem soli. Ceremonii tej dokonywał najstarszy mężczyzna w rodzinie, a za kropidło służyła mu gałązka brzeziny lub wierzby wyjęta z wielkanocnej palmy. Dopiero później zaczęto nosić potrawy do święcenia. Niemniej jednak zwyczaj święcenia potraw i tak utrzymał się dość długo i pomimo stojącego już koszyczka ze święconką, święcono pozostałe potrawy, znajdujące się na stole. Koszyczek musiał być wykonany z wikliny lub słomy. Koniecznie wyścielony białą serwetką i zielenią barwinka lub bukszpanu, symbolizującego radość. Tą radością należało się podzielić podczas wielkanocnego śniadania. W zawartość koszyczka to co najmniej siedem darów, a zatem chleb, sól, pieprz i chrzan, ciasto, jajka, baranek, wędliny, ser, masło, miód.

Wiosna przyniesie wielu zodiakalnym Lwom dużo dobrego. Dziać się będzie szczególnie dobrze w sferze materii. Być może  niektóre Lwy dostaną nowe miejsca pracy, a inne nowe mieszkania, albo zamieszkają w swoich własnych domkach. Fortuna kołem toczyć się nie będzie i zapowiada się raczej pomyślność finansowa i dość solidna stabilizacja. Najprawdopodobniej niektóre z zodiakalnych Lwów liczyć będą mogły na pieniądze uzyskane z darowizn, spadków lub wygranych. Ponadto powinno być spokojnie, nie grożą Wam ani zbyt gwałtowne zmiany, które wprowadziłyby Was w stan konsternacji lub poczucia straty gruntu pod nogami. Nie zapowiadają się dylematy natury wewnętrznej, raczej będzie stabilnie i spokojnie.

Panny

Gałązki Brzozy

Brzoza ma dość bogatą symbolikę swoimi korzeniami sięgająca jeszcze czasów celtyckich. Uważano, że zapewnia ochronę przed złymi duchami. Zaś w starożytności wiązano ją z mocą bóstw męskich. A w czasach boga Odyna, czyli w mitologii skandynawskiej łączono ją z siłą żeńską, zatem z rozrodczością i płodnością. W krajach Europy nie obyła się żadna wiejska zabawa bez udziału brzozowych gałązek, które symbolizowały odrodzenie i miały płodny, żeński charakter. Natomiast w Azji Środkowej widziano w niej drzewo kosmiczne, które swoimi korzeniami stało w ziemi, a gałęziami łączyło się z energiami kosmosu. Brzozowe słupy podtrzymywały namioty koczowników, stad poczesne miejsce zajmowała w rytach szamańskich. Prawdopodobnie, stąd tradycja chłostania czarownic brzozowymi witkami, aby wypędzić z nich zło. A tradycja chrześcijańska dała brzozowym witkom poczesne miejsce w palmie wielkanocnej i w bukiecie wielkanocnym, który ozdabia stół z potrawami.

Panny tej wiosny wiele będą miały do zrobienia, niemniej jednak wszystko powinno pójść po Waszej myśli. Być może trzeba będzie zainwestować sporo uczuć i emocji, ale chyba będzie warto. Jeśli będziecie się trzymać niezłomnie, swoich, wcześniejszych postanowień, zechcecie realizować jakieś wcześniejsze plany i zamierzenia, to powinno się udać. Niewykluczone, że trzeba będzie powalczyć i nikt nie zagwarantuje Wam łatwej drogi, ale wiedzcie jedno, jest to droga do góry, droga do sukcesu. Macie dużą ochronę losu, albo życzliwych Wam osób, które staną na Waszej drodze w odpowiednim czasie i odpowiednim momencie. Wskazana jest jednak uważność i odrzucenie emocjonalności, lepiej kierować się  chłodną kalkulacją.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

CzaroMarownik 2014

Kalendarz (nie) tylko dla czarownic! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »