Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Horoskop Wielkanocny

Autor Ella Selena, 23.04.2011


Lwy

Wielkanocny Koszyczek

Zwyczaj wielkanocnego koszyczka rozpowszechnił się w Polsce dopiero w 1920, gdy przesiedlani Polacy przemieszczali się w różne regiony naszego kraju. Wcześniej stół świąteczny, wraz ze wszystkimi potrawami był święcony wodą z dodatkiem soli. Ceremonii tej dokonywał najstarszy mężczyzna w rodzinie, a za kropidło służyła mu gałązka brzeziny lub wierzby wyjęta z wielkanocnej palmy. Dopiero później zaczęto nosić potrawy do święcenia. Niemniej jednak zwyczaj święcenia potraw i tak utrzymał się dość długo i pomimo stojącego już koszyczka ze święconką, święcono pozostałe potrawy, znajdujące się na stole. Koszyczek musiał być wykonany z wikliny lub słomy. Koniecznie wyścielony białą serwetką i zielenią barwinka lub bukszpanu, symbolizującego radość. Tą radością należało się podzielić podczas wielkanocnego śniadania. W zawartość koszyczka to co najmniej siedem darów, a zatem chleb, sól, pieprz i chrzan, ciasto, jajka, baranek, wędliny, ser, masło, miód.

Wiosna przyniesie wielu zodiakalnym Lwom dużo dobrego. Dziać się będzie szczególnie dobrze w sferze materii. Być może  niektóre Lwy dostaną nowe miejsca pracy, a inne nowe mieszkania, albo zamieszkają w swoich własnych domkach. Fortuna kołem toczyć się nie będzie i zapowiada się raczej pomyślność finansowa i dość solidna stabilizacja. Najprawdopodobniej niektóre z zodiakalnych Lwów liczyć będą mogły na pieniądze uzyskane z darowizn, spadków lub wygranych. Ponadto powinno być spokojnie, nie grożą Wam ani zbyt gwałtowne zmiany, które wprowadziłyby Was w stan konsternacji lub poczucia straty gruntu pod nogami. Nie zapowiadają się dylematy natury wewnętrznej, raczej będzie stabilnie i spokojnie.

Panny

Gałązki Brzozy

Brzoza ma dość bogatą symbolikę swoimi korzeniami sięgająca jeszcze czasów celtyckich. Uważano, że zapewnia ochronę przed złymi duchami. Zaś w starożytności wiązano ją z mocą bóstw męskich. A w czasach boga Odyna, czyli w mitologii skandynawskiej łączono ją z siłą żeńską, zatem z rozrodczością i płodnością. W krajach Europy nie obyła się żadna wiejska zabawa bez udziału brzozowych gałązek, które symbolizowały odrodzenie i miały płodny, żeński charakter. Natomiast w Azji Środkowej widziano w niej drzewo kosmiczne, które swoimi korzeniami stało w ziemi, a gałęziami łączyło się z energiami kosmosu. Brzozowe słupy podtrzymywały namioty koczowników, stad poczesne miejsce zajmowała w rytach szamańskich. Prawdopodobnie, stąd tradycja chłostania czarownic brzozowymi witkami, aby wypędzić z nich zło. A tradycja chrześcijańska dała brzozowym witkom poczesne miejsce w palmie wielkanocnej i w bukiecie wielkanocnym, który ozdabia stół z potrawami.

Panny tej wiosny wiele będą miały do zrobienia, niemniej jednak wszystko powinno pójść po Waszej myśli. Być może trzeba będzie zainwestować sporo uczuć i emocji, ale chyba będzie warto. Jeśli będziecie się trzymać niezłomnie, swoich, wcześniejszych postanowień, zechcecie realizować jakieś wcześniejsze plany i zamierzenia, to powinno się udać. Niewykluczone, że trzeba będzie powalczyć i nikt nie zagwarantuje Wam łatwej drogi, ale wiedzcie jedno, jest to droga do góry, droga do sukcesu. Macie dużą ochronę losu, albo życzliwych Wam osób, które staną na Waszej drodze w odpowiednim czasie i odpowiednim momencie. Wskazana jest jednak uważność i odrzucenie emocjonalności, lepiej kierować się  chłodną kalkulacją.

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany


Dodaj komentarz

Komentarze

Nick:

Tytuł:

Treść komentarza:

Kod z obrazka:

captcha

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Co powoduje samouzdrawianie?

Zostało napisanych wiele książek mówiących o możliwościach samo uzdrowienia. Wiedza ta jest oparta przede wszystkim na możliwościach intuicyjnego rozpoznawania chorób. Wiele badań medycznych udowadnia, że negatywne emocje takie jak gniew, chęć zemsty, strach, smutek, żal, frustracja, stres, niezadowolenie, poczucie winy powodują różne objawy chorobowe. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Poznaj czakrę międzybrwiową

Czakra międzybrwiowa zwana jest często adźną (skr. ajna). Mówi się o niej jako o tzw. Trzecim Oku. Inne określenie to czakra naczelna. Odpowiada przysadce mózgowej, która zawiaduje wszystkimi gruczołami wydzielania wewnętrznego (przyporządkowanymi określonym czakrom).
więcej »