Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Horoskop Wielkanocny

Autor Ella Selena, 02.04.2021

Bliźnięta

Śmigus- Dyngus

Woda, magia wody, kryje się w tym pojęciu śmigus-dyngus, które niejako symbolizuje połączenie się dwóch odrębnych zwyczajów. Mianowicie Śmigus, powstał od niemieckiego słowa schmacken – bić, albo suszyć rózgą z witek wierzbowych, obficie polaną już wodą, pannę. Natomiast dyngus, dyngusowanie to wykup jajkami od niestety przymusowej kąpieli, chociażby w stawie lub strumieniu. A woda życia wypłynęła z boku Jezusa już w wielki piątek. I Wielkanoc ujawnia dopiero jej wielką moc oczyszczania i wspomagania powstającego na nowo życia. Niemniej jednak w dawnych wierzeniach ludowych pojawiają się topielice, duszki wody, demony, które skądinąd nigdy nie były przychylne istotom żywym, a w szczególności, ludziom. Stąd nakazywano, aby starannie omijać wszelkie mokradła, bajora, rzeki, zakazywano kąpieli, aż do nocy św. Jana. A powracając do radosnych oblewanych, wielkanocnych poniedziałków, to biada dziewczynie, która do dom wróciła..... sucha.  Wtedy ojciec mógł się spodziewać złych zbiorów, z zamążpójścia, raczej nici, a panna stawała w obliczu staropanieństwa.

Wiele dziać się będzie w życiu uczuciowym zodiakalnych Bliźniąt. Ponieważ woda, to uczucia, to znak, że w tej wiosny, będą one dla Was bardzo ważne. Może to zapowiadać ich rozkwit, stan szczęśliwości, zakochanie się lub poczęcie potomka. Niemniej jednak, ważne będzie, to, że pojawić się może potomstwo u par, które długo na nie czekają. Może rok, a może wiele lat, teraz wszystko dziać się będzie z korzyścią dla Was i Waszego dobrego samopoczucia. Prawdopodobnie staniecie się bardziej wrażliwi na otaczający Was świat, zapragniecie, jak nigdy dotąd, aby kochać i być kochanymi. Stąd można powiedzieć, że dotychczasowy system wartości ulegnie całkowitemu przeobrażeniu, niejako ze świata materialnego zechcecie wkroczyć w świat uczuć.

Raki

Sól, pieprz i chrzan

Sól ma właściwości oczyszczające, zachowuje długo świeżość potraw i jest niezbędnym minerałem, potrzebnym do życia. Natomiast czarny pieprz jest odpowiednikiem gorzkich, ciemnych ziół, dodawanych do specjalnego sosu, który symbolizował, ciężką, niewolniczą pracę Żydów u egipskich faraonów.
A korzeń chrzanu zawsze reprezentował fizyczną krzepę i siłę. Dodawał wigoru, zachęcał do zmagań z losem. Te trzy przyprawy są nieodzownym składnikiem koszyczka z wielkanocną święconką. Sól ma dość bogatą symbolikę, gdyż niejako od zarania wieków towarzyszyła w wędrówce człowieka przez etapy historii. W magii ludowej ma znaczenie ochronne, stąd zawsze dodajemy ją do wody, przeznaczonej do święcenia, gdyż diabeł nie znosi wody święconej z dodatkiem soli. Jeśli kogoś podejrzewamy o czary, dobrze w jego stronę rzucić parę ziaren soli, powinna ona dość skutecznie odgrodzić nas od zła. Można też nosić przy sobie woreczek z odrobiną tego minerału, będzie chronił nas przed złymi energiami.

Rakom zapowiada się dobra wiosna, pod warunkiem, że znajdą sobie jakieś metody ochrony przed nadchodzącymi lub zaistniałymi już, wydarzeniami. Jeśli coś przewróciło się, zaistniały jakieś niepożądane zmiany, to powinniście je jednak zaakceptować. Prawdopodobnie już wcześniej mieliście jakieś sygnały, niemniej jednak nie podjęliście żadnych kroków. No, cóż, teraz można wszystko zmienić i z tej przysłowiowej cytryny, zrobić sobie lemoniadę. Co prawda, zrozumiecie to po jakimś czasie, ale i tak wszystko iść będzie ku dobremu. Ważne, aby płynąć z prądem i nie walczyć o utrzymanie, starych pozycji, gdyż narazicie się na niepotrzebny i nieefektywny wysiłek. Jednym słowem wydobędziecie z siebie niespodziewaną siłę i moc i ona pozwoli na uzyskanie nowych możliwości.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Spotkania podróżnicze - Bali

Zapraszamy na spotkania podróżnicze o Bali prowadzone przez podróżnika Darka Byszko. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »