Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Drogie Mamy - odpoczywamy

Autor ezoter.pl, 26.04.2011

Każda kobieta potrzebuje czasu tylko dla siebie. Obojętnie czy przeznaczy go na zakupy, na kosmetyczkę, czy na słodkie lenistwo. Zobacz jak wygospodarować wolną chwilę w natłoku codziennych obowiązków?

Pozostając w ciągłym biegu miedzy domem i pracą, często zapominamy o swoich potrzebach i nawet drobne przyjemności odstawiamy na dalszy plan, w trosce o jak najefektywniejsze wykorzystanie czasu. Bycie perfekcjonistką bywa jednak bardzo męczące i nawet te najambitniejsze z nas, potrzebują czasami chwili relaksu. Jeśli nie ma jej w naszym grafiku, należy to zmienić. Nawet jedna godzina w tygodniu, przeznaczona na przyjemności i odpoczynek może sprawić, że będziemy czuły się szczęśliwsze.

Szczęśliwa mama, to lepsza mama

Na brak czasu często narzekają młode mamy twierdząc, że od momentu przyjścia dziecka na świat, nie ma już miejsca na „Ja”. Wszystko kręci się bowiem wokół maluszka. Są jednak sposoby na to, aby raz na jakiś czas oderwać się od dziecięcego gaworzenia i zrobić coś tylko dla siebie.  Jeśli mamy ochotę wybrać się na zakupy i plotki z przyjaciółką, możemy poszukać galerii handlowej, w której znajduje się zamknięty plac zabaw. - O ile dla mam buszowanie po sklepach to świetna zabawa, to dla ich pociech już niekoniecznie – mówi Grażyna Milewska z Kinderplanety, ogólnopolskiej sieci placów zabaw. - Jeśli zostawimy dziecko pod profesjonalną opieką, w małpim gaju pełnym kolorowych zabawek, będziemy mogły spokojnie załatwić swoje sprawy, nie martwiąc się o to, że dziecko jest znużone i niezadowolone.

Możemy też skorzystać z pomocy rodziny lub znajomych i podrzucić malca na dwie, czy trzy godziny. Jeśli tylko nie będziemy nadużywać ich uprzejmości, z pewnością zgodzą się raz na jakiś czas zaopiekować naszą pociechą. Dla nas to świetna okazja, by wybrać się na zajęcia fitness lub na basen połączony z relaksacyjną sauną.

Pracy po pracy mówimy nie

Bardzo ważna jest też umiejętność planowania. Odpowiednie zagospodarowanie czasu zapobiega sytuacjom, w których każdą wolną chwilę przeznaczamy na nadrabianie zaległości z pracy. Warto przemyśleć, jak ma wyglądać zbliżający się tydzień. Jeśli np. przeznaczymy jeden dzień na generalne porządki i duże zakupy, przez kolejne dni nie będziemy musiały zaprzątać sobie głowy tym, co trzeba zrobić po powrocie do domu. Jeśli pracujemy, możemy zrezygnować z dwudaniowych, wytwornych obiadów na rzecz szybkich i prostszych dań. Warto też zamrozić kilka porcji – za jednym zamachem, przygotujemy obiad na kilka dni.Tym sposobem, popołudnia będziemy mogły przeznaczyć np. na czytanie książek albo zabawę z dziećmi, a nie na drugi, domowy etat.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Terapie kwantowe (3). Podstawy fizyki kwantowej a fala prawdopodobieństwa.

Częstotliwości drgań energii naszych ciał duchowych wypełnionych myślami i oczekiwaniami, jak i częstotliwości naszych ciał fizycznych nie są zazwyczaj zestrojone wzajemnie ze sobą. Sam na pewno znasz to dobrze z autopsji. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »